nk_lovran_l-1…prvih pola sata igre proteklo je u laganoj inicijativi domaćina…
…fotografije s utakmice pogledajte u nastavku teksta…

Lovran – U međusobni su susret 9.kola 1. ŽNL momčadi Lovrana i OŠK-a ušli ohrabreni pobjedama u prethodnom kolu. Lovran je slavio u gostima kod Lošinja dok je OŠK na domaćem terenu savladao Turbinu.
Trener domaćih Vanja Petrović je za ovu utakmicu zbog ozljede Klindića u srce obrane postavio iskusnog Miculinića koji mu je uzvratio na najbolji način – odličnim nastupom.
nk_lovran_l-10
Prvih pola sata igre proteklo je u laganoj inicijativi domaćina čiji je raspoloženi vezni red brzim i preciznim protokom lopte konstantno stvarao pritisak na protivničku obranu.
U 37. minuti na scenu stupa dvojac Jurić – Starčić koji je u dvije minute i sa dva postignuta gola utakmicu usmjerio na stranu Lovrana. Najprije je Jurić preciznom dubinskom loptom pronašao Starčića koji uspješno izbjegava zaleđe gostujuće obrane i iskosa sa15-tak metara rutinski matira vratara Avdića za Lovranskih 1-0.
39. minuta utakmice ponovno donosi suradnju Jurić-Starčić ali ovoga puta Jurić rukom iz auta pronalazi Starčića koji prima loptu i sa 12-tak metara neobranjivo pogađa pored nemoćnog Avdića.
U nastavku utakmice nogometaši Lovrana zrelo kontroliraju igru i rezultat prijeteći uglavnom iz protunapada. Nogometaši OŠK-a unatoč ofenzivnijem pristupu ne uspijevaju probiti čvrstu Lovransku obranu koja je tijekom cijele utakmice bila na visini zadatka.
69.minuta donosi novu promjenu rezultata. Nakon jednog duela između Mujakića i gostujućeg vratara u šesnaestercu OŠK-a, Avdić ruši Mujakića, a glavni sudac Jakovac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Konić za uvjerljivih 3-0. Do kraja utakmice trener domaćih sa nekoliko izmjena osvježava momčad i mirno kontrolira igru i rezultat.
Utakmicu je po prohladnom vremenu pratilo dvjestotinjak gledatelja dok su glasnu podršku voljenom klubu tijekom cijele utakmice pružali pripadnici navijačke skupine HNK Lovrana – ”Lovranci Pijanci“.
U sljedećem 10.kolu 1. ŽNL koje je na rasporedu 30.listopada HNK Lovran ide u goste momčadi Rikard Benčića.
HNK Lovran: Bradičić, Matak, Habalija (od 70. Burilo), Zgodić, Miculinić, T.Periša (od 87. Vadlja), Mujakić, Duvnjak (od 81. R.Periša), Starčić (od 75. Pantalon), Konić, Jurić (od 85. Rupčić)
NK OŠK Omišalj: Avdić, Matić, Jokić (od 70. Jeremić), Cerić, Rožajac, Tabako, Toić, Dajdžić, T.Veljačić (od 51. Baković), Šare, E. Veljačić (od 51. Škoda)

Liburnija.net: HNK Lovras vs. NK OŠK Omišalj

Tekst i foto: Marin Ružić / Liburnija.net