Liburnija.net: HNK Lovran vs. NK Klana

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao no valja zabilježiti dvije sumjive situacije u kojima je glavni sudac Petrović oštetio goste kada im je najprije poništio regularan pogodak, a nedugo zatim kada igranje rukom domaćeg igrača nije sankcionirao najstrožom kaznom.

Klana – Kišno, tmurno i vjetrovito vrijeme dočekalo je aktere utakmice 11. kola 1. ŽNL u Klani gdje je na rasporedu bila utakmica između momčadi Klane i Lovrana.

Prvo su poluvrijeme bolje otvorili gosti koji su se brže privikli na teške uvjete za igru te su agresivnom i discipliniranom igrom preuzeli terensku inicijativu koja nije donijela značajnijeg ploda do 44. minute. Tada po lijevoj strani prolazi Kligarić koji upućuje oštru i nisku loptu u domaći peterac gdje ju na prvoj stativi dočekuje natrčali Abram koji iz blizine zabija za vodstvo plavo žutih od 0-1.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći nogometaši koji do izjednačenja stižu u 57. minuti. Sa 18-tak metara preciznu je prizemnu loptu uputio Kovačić, lopta pogađa desnu vratnicu Bradičićevog gola i odbija se u mrežu za 1-1.
Postignuti gol diže domaće i u periodu do 80.minute Klana je bila bolja momčad na terenu, borbenom i žustrom igrom uspjeli su gostima nametnuti svoju igru no bez izrazitih prigoda.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao no valja zabilježiti dvije sumjive situacije u kojima je glavni sudac Petrović oštetio goste kada im je najprije poništio regularan pogodak, a nedugo zatim kada igranje rukom domaćeg igrača nije sankcionirao najstrožom kaznom. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka ljuti igrači i stručni stožer gostiju opkolio je sudačku trojku kojoj nije bilo lako doći do svlačionice.

Iako je momčad Lovrana po stvorenim prilikama bila bliže pobjedi, podjela je bodova možda i najrealniji ishod budući da je svaka momčad boje bolja u jednom poluvremenu.

Sljedeće kolo momčadi Vanje Petrovića donosi domaći ogled protiv Omladinca. Utakmica na Lokvi će se igrati u nedjelju, 18.11. u 14 sati.

NK Klana – HNK Lovran 1:1 (0:1)
Igralište: Grašćina