liburnijaki_derbi_lovran_moscenicka_draga_2013

Momčad Vanje Petrovića pobjedom u derbiju protiv Drage nastavlja utrku sa Lošinjem za sam vrh ljestvice. Detaljan izvještaj i veliku foto-galeriju pogledajte u nastavku teksta.

Lovran – Liburnijski superderbi između dugogodišnjih lokalnih rivala Lovrana i Drage odigrao se ove nedjelje na Lokvi pred 300-tinjak gledatelja. Kišno i vjetrovito vrijeme nije bilo naklonjeno akterima ove važne utakmice no usprkos vremenskim teškoćama ambijent je na Lokvi bio na razini derbija.

liburnijaki_derbi_lovran_moscenicka_draga_2013_1

Obje su momčadi u ovu utakmicu ušle ohrabrene impresivnim pobjedama u prošlom kolu; Lovran je u gostima svladao OŠK-a dok su Dražani na svome terenu deklasirali Lučki Radnik.

Prvo poluvrijeme uglavnom je proteklo u izjednačenoj igri između dvaju kaznenih prostora. Od prilika valja izdvojiti onu Abrama u 6. minuti na dodavanje Matovine i izglednu priliku Habalije u 39. kada je nakon solo prodora oštrim udarcem pogodio gredu Jakopovićeva gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja koja su započela već u 53. minuti; nakon gužve u šesnaestercu domaćina lopta se odbija do Adlera koji sa dvadesetak metra dobro puca i zabija za 0:1. Nakon primljenog gola domaći igrači na krilima navijača pojačavaju pritisak i pokušavaju doći do izjednačenja. U 72. minuti u tome i uspijevaju; Habalija krasnim dodavanjem u šansu izbacuje Konića kojeg u kaznenom prostoru s leđa ruši Orlović. Glavni sudac Merle opravdano je igraču Drage pokazao crveni karton te dosudio kazneni udarac za domaće. Sigurni realizator najstrože kazne bio je Konić za 1:1.

liburnijaki_derbi_lovran_moscenicka_draga_2013 (15)

Na krilima postignutog gola i brojčane nadmoći nogometaši Vanje Petrovića kreću po puni plijen. Lovranci u vodstvo dolaze već u 74. minuti, Konić odličnim pasom proigrava Abrama koji sa desetak metara savladava Jakopovića i dovodi plavo-žute u vodstvo 2:1. Pred sam kraj utakmice domaći povisuju vodstvo; dugu loptu Miculinića u prodoru prima Abram, prebacuje istrčalog Jakopovića i mirno postavlja konačni rezultat utakmice na oduševljenje domaćih navijača.

Momčad Vanje Petrovića pobjedom u derbiju protiv Drage nastavlja utrku sa Lošinjem za sam vrh ljestvice. Sljedeća utakmica plavo – žutih gostovanje je na Rujevici protiv momčadi Lučkog Radnika. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 17. studenog u 14 sati.

HNK LOVRAN – NK DRAGA 3:1 (0:0)
Strijelci: Adler 53′ (0:1), Konić 72′ (11m)(1:1), Abram 74′ (2:1), Abram 87′ (3:1)
Žuti kartoni: Jurić (HNK Lovran), Adler, S.Šerifi, Ferenčak, Kovačević (NK Draga)
Crveni karton: Orlović (NK Draga)
Glavni sudac: Vladimir Merle (Rijeka), pomoćnici: Alen Bošnjak (Kastav), Nenad Dragović (Viškovo)

HNK LOVRAN: Vukić, Miculinić (kap.) (od 90′ Hlanuda), Periša (od 55′ Konić), Zgodić, Klindić, Habalija, Abram (od 90′ Rupčić), Čavka, Gazdek (od 46′ Kaligarić), Matovina (od 70′ Matak), Jurić

NK DRAGA: Jakopović, Žiković, Krnjatić, Turak (od 28′ S.Šerifi (od 77′ Dž.Šerifi)), Orlović, Ferenčak, Frolja (od 90′ Bernhard Rohrmann), Rubinić (od 75′ Kovačević), Kereš (od 56′ Rukavina), Adler, Blagajčević