Od prvog sučevog zvižduka obje su momčadi u utakmicu krenule agresivno i žustro tako da se u prvih petnaestak minuta igra odvijala uglavnom između dvaju kaznenih prostora, dok je šok za pristalice plavo-žutih uslijedio u 15. minuti…

Lovran – Odgođena subotnja utakmica 10.kola Prve županijske nogometne lige između momčadi Lovrana i Cresa odigrala se ove srijede na lovranskoj Lokvi sa početkom u 14:30 sati. Sunčano i lijepo vrijeme dočekalo je aktere ove utakmice a oporavljeni travnjak upotpunio je sve uvjete za lijepu nogometnu predstavu.

Od prvog sučevog zvižduka obje su momčadi u utakmicu krenule agresivno i žustro tako da se u prvih petnaestak minuta igra odvijala uglavnom između dvaju kaznenih prostora. Šok za pristalice plavo-žutih uslijedio je u 15.minuti; dobru dubinsku loptu lijepo u prodoru prima Perčić koji rutinski prebacuje istrčalog Bradičića za vodstvo gostiju 0-1.

Lovranci se vrlo brzo vraćaju u rezultatski egal. Bilo je to već u 17.minuti kada dodavanje u prostor Mujakića koristi Abram koji sa loptom ulazi u gostujući šesnaesterac, puca na gol a na drugoj stativi loptu u praznu mrežu posprema natrčali Konić za 1-1.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti lijep udarac iz daljine Periše koji je iskoristivši grešku gostujuće obrane efektnim udarcem pogodio spoj stative i prečke Zmajlinog gola.

Nastavak utakmice donio je nešto bolju igru domaćina koji su uspjeli uspostaviti terensku inicijativu dok su se gosti orijentirali na prijetnje iz kontri i polukontri. Izjednačena i borbena utakmica na stranu se Lovranaca dodatno okreće u 77.minuti kada je zbog napucavanja lopte nakon sučevog zvižduka drugi žuti karton zaradio igrač gostiju Tomić. Brojčano nadmoćniji plavo-žuti brzo su zagospodarili terenom i počeli nizati prilike ispred gola Cresana. Lovran u vodstvo dovodi Konić u 84.minuti koji je sigurno realizirao najstrožu kaznu koja je skrivljena na Starčiću. Do kraja utakmice Lovran zabija i treći pogodak; strijelac je ovoga puta bio Kaligarić koji je iskoristio lijepo proigravanje Rupčića i postavio konačni rezultat utakmice.
Važna pobjeda i još važnija tri boda za igrače Vanje Petrovića koji se polako dižu na tablici i vraćaju tamo gdje im je objektivno i mjesto.

Sljedeće kolo momčadi Lovrana donosi gostovanje u Klani protiv istoimenog domaćina. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 11.studenog u 14 sati.

HNK Lovran – NK Cres 3:1 (1:1)
Igralište: Lokva