Utakmica koja je osim rezultatskog imperativa nosila i onaj nipošto manje važan, aspekt lokalnog prestiža u potpunosti je opravdala epitet ”županijskog el clasica“ i u nogometnom i u navijačkom smislu. Veliku fotogaleriju možete pogledati u nastavku teksta.

Mošćenička Draga – Derbi susret 26. kola Prve županijske nogometne lige između Drage i Lovrana odigrao se ove nedjelje na igralištu Slatina u pravoj derbi atmosferi. Utakmica koja je osim rezultatskog imperativa nosila i onaj nipošto manje važan, aspekt lokalnog prestiža u potpunosti je opravdala epitet ”županijskog el clasica“ i u nogometnom i u navijačkom smislu.

Duel Starčića i Turaka

Za pravi derbi dekor ponajprije su zaslužni navijači Lovrana; Lovranci pijanci koji su nikada u većem broju pohodili gostujuću utakmicu i po tko zna koji put svojim pulenima priuštili atmosferu domaćeg stadiona na gostujućoj utakmici. Navijanje tijekom cijelih 9.0 minuta začinjeno sa bubnjevima i trubama nosilo je igrače Vanje Petrovića do potpuno zaslužene pobjede i potvrde 2. mjesta u ligi.

Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Lovrana; u 9.minuti Konić vara čuvara i s desne strane ulazi u kazneni prostor, dodaje za Mujakića koji puca malo preko Bošnjakova gola. U 12.minuti gosti dolaze u vodstvo; ubačaj iz kuta sa lijeve strane precizno izvodi Jurić, na prvoj stativi se nalazi Starčić koji glavom šalje loptu u mrežu; 0-1.

Nakon primljenog gola, Draga kreće nešto angažiranije i već u 17.minuti Kereš opasno prijeti sa desne strane nakon jedne pogreške Lovranske obrane. Ovoga se puta uspješnom intervencijom iskazao vratar gostiju Bradičić koji otklanja opasnost po Lovranska vrata. 30.minuta donosi izjednačenje; oštri korner Adlera sa desne strane na gol crti pogađa Čavku od koga se lopta odbija u praznu mrežu; 1-1.

U finišu prvog dijela Lovranci uspijevaju povratiti vodstvo; ponovo je asistent bio precizni Jurić iz kornera koji je na prvoj stativi ovoga puta pronašao glavu Konića koji po drugi put matira Bošnjaka za 1-2 i erupciju oduševljenja na Lovranskom dijelu tribine.

Drugi dio utakmice prilikom otvaraju domaći; u 60.minuti Kereš prolazi svog čuvara sa lijeve strane, ulazi u kazneni prostor, puca no pravovremeno istrčavanje Bradičića sprječava promjenu rezultata. U 70.minuti opet prijete gosti; Starčić se oslobodio čuvara, sa desne strane ušao u šesnaesterac, proigrao Mujakića koji zamalo šalje loptu preko Bošnjakova gola. U 76.je minuti odlučeno pitanje pobjednika; Periša je jednu oduzetu loptu na sredini terena proslijedio do Mujakića koji lažnjakom vara svog čuvara i lijepim udarcem pogađa gol i zapečaćuje sudbinu Drage.

Posljednji zvižduk glavnog suca Jelenčića ujedno je označio i početak zajedničkog slavlja igrača, navijača i stručnog stožera HNK Lovrana koji su svaki na svoj način doprinjeli ovoj veličanstvenoj i zasluženoj pobjedi. Također valja napomenuti da je nedjeljni derbi u M. Dragi pobjeda i nogometa kao takvoga jer se tako organizirane utakmice i takvog sportskog i navijačkog dekora ne bi posramili niti puno viši rangovi natjecanja u našoj državi.

Sljedeći prvenstveni ispit nogometaši HNK Lovrana imaju u nedjelju, 13. svibnja na Lokvi protiv momčadi Rječine. Susret počinje u 17 sati.

NK Draga – HNK Lovran 1:3 (1:2)
Suci: Jelenčić, Bahun i Martinović

NK Draga: Bošnjak, Nuaj (od 60.Orlović), Hlanuda (od 46.Kovačević), Turak (od 60.Privileggio), Ćirović, Ferenčak, Frolja (od 87.Uzelac), Rubinić, Janjetić (od 46.Šerifi), Adler, Kereš.

HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Elioni (od 83.Matak), Miculinić, Klindić, Habalija (od 78.Duvnjak), Mujakić, Konić (od 90.Rupčić), Starčić (od 88.Pantalon), Kaligarić (od 58.Periša), Jurić.