Liburnija.net: HNK Lovran vs. NK Zamet @ Lokva

Lovranci su od prvog sučevog zvižduka najavili pohod na sva tri boda i vrlo su brzo zagospodarili terenom i preuzeli terensku inicijativu. Vezni je red domaćih nametnuo svoj ritam igre koji je preciznim pasovima i sa puno trke počeo ”lomiti“ goste. Nekoliko fotografija pogledajte u nastavku teksta.

Lovran – Susret 8. kola Prve županijske nogometne lige između Lovrana i Zameta za domaće je nogometaše bio iznimno važan budući da je Lovran u ovoj utakmici imao imperativ pobjede i ulogu favorita koju je trebalo opravdati.
Ovosezonska forma Petrovićevih pulena po principu toplo-hladno sugerirala je maksimalan oprez u pripremi utakmice kako se ne bi nastavilo prosipanje bodova. Sudeći po prikazanoj igri i visokom rezultatu trener je domaćih svoj posao odradio jako dobro. Mogli su gosti sa Zameta stradati i teže no i ovako je rezultat zadovoljio sve pristalice plavo-žutih budući da je Lovran zabio pet a nije primio niti jedan pogodak.

Pitanje pobjednika domaćini su riješili već u prvom dijelu; u 15. minuti udarac iz kuta precizno izvodi Konić na čiji ubačaj skače Miculinić koji glavom dovodi domaće u vodstvo od 1-0.

Lovran i nakon pogotka nastavlja u istom ritmu a vodstvo su povećali u 35.minuti; protunapad domaćih poveo je Abram koji lotu prosljeđuje Koniću koji između dva braniča prima loptu i šalje je u nebranjeni dio Poropatove mreže za 2-0.
Drugo je poluvrijeme ponudilo isti odnos snaga na terenu i još tri pogotka u mreži gostiju. U 57. minuti je Jurić samo tri minute po ulasku u igru lijepim proigravanjem u priliku izbacio Abrama koji prebacuje istrčalog Poropata za 3-0. Nedugo zatim, u 68. minuti Konić je sa lijevog boka proigrao Starčića koji iz blizine zabija za 4-0. Točku na ‘I’ lijepog lovranskog nogometnog popodneva stavio je kapetan domaćih Habalija koji je na najljepši mogući način proslavio rođendan zabivši pogodak sa bijele točke. Najstrožu je kaznu skrivio Poropat srušivši u šesnaetercu Starčića u izglednoj prilici za gol.

Lijepa i efikasna predstava Lovranaca koji za uspon na tablici moraju početi donositi i bodove sa gostovanja. Prvo priliku za to imaju već sljedeće nedjelje kada gostuju u Delnicama. Utakmica protiv Goranina na rasporedu je u 14:30 sati.

[nggallery id=454]

HNK Lovran – NK Zamet 5:0 (2:0)
Igralište: Lokva
Gledatelja: 150
Glavni sudac: Čargonja, pomoćnici: Jakovašić i Šabanović
Strijelci: 1-0 Miculinić 15′, 2-0 Konić 35′, 3-0 Abram 57′, 4-0 Starčić 68′, 5-0 Habalija 89′
Žuti kartoni: Miculinić, Klindić (Lovran); Prospero, Komljanović, Petrović (Zamet)

HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Zgodić (od 54. Jurić), Klindić, Mujakić (od 72. Rupčić), Habalija, Konić, Abram (od 67. Starčić), Miculinić (od 60. Kovačević), Periša (od 77. Tominić), Matak

NK Zamet: Poropat, Peraić, Belušić, Bitanga, Prospero, Barkić, Smolčić, Marković (od 59. Mijić), Škaron (od 74. Jukić), Komljenović, Petrović

Foto i tekst: Marin Ružić / Liburnija.net