HNK Lovran: Rupčić u okruženju...

Lovranci su još jednom dokazali da se na njih u nastavku prvenstva treba vrlo ozbiljno računati i ako ovako nastave borba za naslov prvaka biti će zanimljiva i neizvjesna do posljednjeg kola.
Lovran – 19. kolo prve županijske nogometne lige momčadi HNK Lovrana je donijelo domaći sraz sa Lokomotivom. Susret drugo i sedmoplasirane momčadi prvenstva obilježilo je čak šest zgoditaka i pregršt lijepih poteza pogotovu u drugom dijelu kad su postignuta čak četiri pogotka.
Slično kao i u prošlom kolu protiv Zameta, Lovranci su uraganski otvorili utakmicu i već su u 11. minuti imali dvostruko vodstvo. Početno ispitivanje snaga trajalo je vrlo kratko. Igrala se 9. minuta susreta kada je Čavka probio po desnom boku, preciznim centaršutom idealno upošljava Habaliju koji udarac glavom pretvara u vodstvo Lovranaca za 1-0. Gosti iz Rijeke nisu se ni snašli, već su drugi put morali po loptu u mrežu; Konić u 11. minuti prolazi nekoliko gostujućih igrača i sa ruba šesnaesterca desnom nogom savladava nemoćnog i jučer indisponiranog Smolčića za 2-0. Nakon početnog šoka Lokomotiva se budi i mini pritiskom stišće Lovransku obranu no bez izrazitih prilika izuzev ubačaja iz kuta u 40. minuti kada Bradičić uspješnom intervencijom brani udarac iz blizine i zadržava svoju mrežu netaknutom.

HNK Lovran: Čavka

Drugih 45. minuta bolje otvaraju gosti koji ponovo vrše višeminutni pritisak na domaću obranu ali i ovoga puta bez pravih udaraca na gol a samim time i bez zgoditka. Uspješno izdržavši pritisak, Lovranci izlaze sa svoje polovice i odmah postižu i treći gol na utakmici. Nesmotrenost gostujuće obrane i vratara gostujućih u 51. minuti koristi Starčić i lukavim lobom koljenom treći put matira Smolčića na radost okupljene publike. Četiri minute kasnije, u 55. minuti Čavka ponovo probija desni bok, dodaje Habaliji koji sa nekih desetak metara zabija za visokih 4-0 Lovranaca.
Na novi pogodak u mreži Lokomotive čekalo se do 65. minute. Konić filigranski precizno izvodi udarac iz kuta, na loptu natrčava Elioni i glavom iz blizine pogađa za 5-0. Počasni pogodak gostiju djelo je kapetana Lokomotive Klanjca koji dosuđenu najstrožu kaznu rutinski pretvara u pogodak za konačnih 5-1. Iako je ova utakmica mogla sloviti čak i za derbi kola, slaba predstava Lokomotive i vrlo uvjerljiva igra nadahnutih Lovranaca uskratila je publiku rezultatske neizvjesnosti već od vrlo rane faze utakmice. Lovranci su još jednom dokazali da se na njih u nastavku prvenstva treba vrlo ozbiljno računati i ako ovako nastave borba za naslov prvaka biti će zanimljiva i neizvjesna do posljednjeg kola.
Sljedeći prvenstveni ispit HNK Lovran će polagati u gostima protiv momčadi Omladinca. Utakmica u Vratima na rasporedu je u nedjelju, 25.03. u 16:30 sati.