hnk_lovran_orijent_2014_r

U idućem kolu Lovran opet igra kod kuće, momčad Vanje Petrovića ovoga puta dočekuje momčad Klane. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 12. listopada sa početkom u 15:30. Veliku foto-galeriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Lovran – Točno dvije godine, jedanaest mjeseci i dvadeset i šest dana Lokva je bila neosvojiva tvrđava za sve županijske prvoligaše. Posljednji put gosti su ovdje uzeli sva tri boda u sezoni 2011-2012 kada je sa 1:2 slavila Kraljevica koja je kasnije te sezone i osvojila 1.ŽNL. Ove je nedjelje to pošlo za nogom nogometašima Orijenta 1919 koji su u lijepoj i borbenoj utakmici 5. kola savladali domaćina Lovran sa 2-4.

hnk_lovran_orijent_2014_r_1

Gosti su bolje otvorili utakmicu te zaprijetili već u 8. minuti; Barišić je lijepo opalio sa dvadesetak metara no domaći vratar Vukić lijepom je paradom loptu odbio u korner. Iz tog istog kornera rodila se i druga šansa; Inić iz izgledne situacije glavom šalje loptu preko gola.

Igrala se 31. minuta kada gosti dolaze u vodstvo; opasni Mikulić ubacio je loptu na peterac domaćih gdje na nju natrčava Nemetz koji iz blizine zabija za 0:1. Domaći poravnavaju praktički u idućem napadu; iz kornera je ubacio Zemanek, glavom puca Klanjac, pogađa igrača na gol crti te odbijenu loptu nogom šalje pod prečku za 1:1.

Rezultat se opet mijenja u 38. minuti: ubačaj s lijeve strane najbolje koristi Mikulić koji glavom šalje loptu u mrežu za 1:2.

hnk_lovran_orijent_2014_r_3

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju novim pogotkom; igrala se 50. minuta kada se Mikulić oslobodio čuvara na lijevoj strani, dobro pucao te pogodio nebranjeni dio Vukićeve mreže za 1:3.

Na novi se pogodak čekalo samo do 53. minute; Periša je prekrasnim udarcem sa dvadesetak metara prevario Kneževića te domaćima vratio nadu u pozitivan rezultat, 2:3.

Unatoč pritisku domaćih, gosti su znalački sačuvali svoj gol do kraja utakmice te su čak uspjeli i povećati svoje vodstvo; dogodilo se to u 87. minuti kada je nakon ubačaja sa strane glavom za 2:4 zabio Josip Buršić.

hnk_lovran_orijent_2014_r_2

Lijepa nogometna utakmica sa puno pogodaka i lijepih poteza. Domaći su igrali bolje nego što to krajnji rezultat pokazuje, no iskusni gosti iskoristili su svoje šanse i zasluženo slavili sa 2:4. Dimenziju više ovoj su utakmici dali navijači obje ekipe koji su glasnim navijanjem bodrili svoje pulene.

Veliku foto-galeriju s utakmice pogledajte na ovom linku

HNK LOVRAN – NK ORIJENT 1919 2:4 (1:2)
Glavni sudac: Mario Vučetić (Kostrena), pomoćnici: Dejan Mrkela (Rijeka) i Nihad Mehinović (Rijeka).
Strijelci: Nemetz 31′(0:1), Klanjac 33′ (1:1), Mikulić 38′ (1:2), Mikulić 50′ (1:3), Periša 53′ (2:3), Buršić 87′ (2:4).
Žuti kartoni: Inić, Mikulić (NK Orijent 1919)

HNK LOVRAN: Vukić(kap.), Žiganto, Periša, Zgodić (od 80. D.Mrđenović), Klindić, Klanjac, Tuliak (od 68. M.Mrđenović), Zemanek (od 57. Žgomba), Gazdek (od 46. Starčić), Habalija, Srok (od 46. Konić)

NK ORIJENT 1919: Knežević, Brkljača, Leskur, Nemetz, Inić(kap.), Barišić, Buršić, Babić, Mikulić (od 88. Pleše), Juničić, Mrvčić (od 67. Štulić)

Foto i tekst: Marin Ružić / PodUčkun.net