Vrijedna i zaslužena pobjeda Lovranaca u utakmici u kojoj su u potpunosti nadigrali goste i na najbolji način najavili vječni susjedski derbi sa Dragom, u nedjelju, 06. svibnja, s početkom u 17 sati.
Lovran – Susret 25.kola Prve županijske nogometne lige između Lovrana i Rikard Benčića odigrao se jučer na lovranskoj Lokvi. Domaći nogometaši Vanje Petrovića u ovoj su utakmici tražili pobjedu kojom bi na najbolji mogući način najavili svoju sljedeću utakmicu; vječni susjedski derbi protiv Drage koja ovoga puta ima i iznimnu rezultatsku važnost za obje momčadi. Samo bod razlike između najljućih rivala i vrlo dobra forma obiju momčadi najbolja su pozivnica svim ljubiteljima nogometa da sljedeće nedjelje pohode Mošćeničku Dragu.
Domaći nogometaši od samog početka utakmice nameću gostima svoj ritam i način igre. Lovran preuzima terensku inicijativu a gostima preostaju pokušaji iz protunapada. Raspoloženi Lovranski vezni red na čelu sa jučer nadahnutim Konićem zagospodario je sredinom terena i zajedno sa napadačima konstantno je vršio pritisak na zadnju liniju gostiju. U 16.minuti susreta trese se vratnica gostiju; Konić jedan ubačaj iz auta prima na prsa i volejem sa tridesetak metara silovito i precizno tuče na gol Gagića. Nažalost po domaće prekrasni pogodak zaustavila je vratnica.
U 23. minuti domaći dolaze u vodstvo; ponovo je u glavnoj ulozi bio Konić koji je prodorom kroz sredinu nanizao nekoliko gostujućih igrača i izbio ne lijevi bok odakle preciznim centaršutom pronalazi Mujakića na drugoj stativi koji rutinski glavom posprema loptu za 1-0.
[nggallery id=175]
U drugom dijelu ista slika na terenu; domaći kontroliraju igru i rezultat a gosti pokušavaju prijetiti kontranapadima. Lovranci put do Gagićeve mreže ponovo pronalaze u 72.minuti; Jurićev precizan ubačaj iz kuta pronalazi glavu Konića koji glavom šalje loptu u nebranjeni dio mreže za Lovranskih 2-0. Vrijedna i zaslužena pobjeda Lovranaca u utakmici u kojoj su u potpunosti nadigrali goste i na najbolji način najavili vječni susjedski derbi sa Dragom, u nedjelju, 06. svibnja, s početkom u 17 sati.
Susret je pred stotinjak gledatelja po suhom i lijepom vremenu vodio jučer neuvjerljivi glavni sudac Peitl sa pomoćnicima Matićem i Šabanovićem.
HNK Lovran – NK Rikard Benčić 2-0 (1:0)
Glavni sudac: Josip Peitl, pomoćnici: Ante Matić i Marino Šabanović
HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Elioni, Miculinić, Klindić, Periša (od 67. Kovačević), Mujakić, Konić (od 80. Pantalon), Duvnjak, Kaligarić (od 57. Starčić), Jurić
NK Rikard Benčić: Gagić, Aleksa, Šostarec, Kinkela, Terzić, Popović (od 60. Perić), Radaković, Miculinić (od 69. Ljubović), Bojčić, Kezić, Živković
Tekst i foto: Marin Ružić / Liburnija.net