lovran_rjecina_2013_k

Lovran – Susret Lovrana i Rječine, dvoboj 13. kola ujedno je bila i posljednja utakmica ove 2013. godine u sklopu Prve županijske nogometne lige. Nogometaši Vanje Petrovića pobjedom su se htjeli oprostiti od 2013. godine i u tome su u potpunosti uspjeli, pobijedivši pritom goste sa Grobnika rezultatom 3-1.

lovran_rjecina_2013_k_1

Plavo žuti od prvog sučevog zvižduka kreću agresivno i rastrčano, držeći posjed lopte i diktirajući tempo igre. Rječina se orijentirala na prijetnje iz prekida i kontranapada. U 20. minuti domaći dolaze u vodstvo; Periša odličnom dijagonalom pronalazi Abrama koji izlazi sam na gostujućeg vratara koji ga ruši u kaznenom prostoru. Glavni je sudac Pajić bez oklijevanja opravdano dosudio najstrožu kaznu. Sigurni izvođač sa bijele točke bio je Abram za 1:0.
Lovranci nastavljaju u visokom ritmu i ubrzo povećavaju vodstvo; Matovina u priliku gura mladog Gazdeka koji manirom iskusnog strijelca savladava Forgića za 2:0.

U 39. minuti plavo-žuti zabijaju novi pogodak; ponovo asistira Matovina, ovoga puta poslužuje Perišu koji izlazi sam na Forgića i jakim udarcem zabija za 3:0. U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto bolju Rječinu koja je iskoristila lagano opuštanje lovranaca koje se dogodilo uslijed većeg broja izmjena. Tako u 55.minuti Klić dobrim udarcem sa dvadesetak metara pogađa stativu, no bez promjene rezultata. U 60. minuti Miculinić propušta lijepu šansu kada u izglednoj situaciji ne zahvaća dobro ubačaj iz kornera. U 75. minuti gosti smanjuju na 3-1; Habalija neoprezno igra rukom u svom kaznenom prostoru a Pajić još jednom pokazuje na bijelu točku. Sigurni realizator najstrože kazne bio je Klić za 3-1. Do kraja utakmice Janjetić propušta lijepu priliku u 83. minuti; dodavanje Rupčića nije uspio pretvoriti u četvrti domaći gol budući da je u situaciji 1 na 1 Forgić izašao kao pobjednik.

lovran_rjecina_2013_k_2

Lijepa i na trenutke atraktivna igra Lovrana rezultirala je još jednom pobjedom kojom je okončana prva polusezona 1.ŽNL. Nogometaši Vanje Petrovića na zimski odmor odlaze pušući za vrat vodećem Lošinju i za očekivati je od ovih dviju momčadi i najbližih im pratitelja zanimljivu i neizvjesnu brobu za titulu do posljednjeg kola. Tijekom zimske stanke plavo-žuti nastupiti će na Županijskom dvoranskom prvenstvu o čemu će više biti riječi u tjednima koji su pred nama.

HNK LOVRAN – NK RJEČINA 3:1 (3:0)
Glavni sudac: Luka Pajić (Rijeka), pomoćnici: Paolo Jakovašić (Opatija) i Nenad Dragović (Viškovo)
Strijelci: Abram 20′ (11m)(1:0), Gazdek 23′ (2:0), Periša 39′ (3:0), Klić 75′ (11m)(3:1)
Žuti kartoni: Čavka, Habalija (HNK Lovran), Klić, Barčić (NK Rječina)

HNK LOVRAN: Vukić, Čavka, Miculinić(kap.)(od 64.Hlanuda), Zgodić, Klindić, Habalija, Abram, Konić (od 70.Janjetić), Gazdek (od 60.Rupčić), Matovina (od 56.Matak), Periša (od 78.Marinčić)

NK RJEČINA: T.Forgić, Volf, D.Forgić, Barčić, Kocijan, Praprotnik(kap.), Velkovski (od 83.Matejčić), Mikulić, Klić, Valić (od 74.Kaurin), Bura (od 68.Sharbini)