hnk_lovran_nk_mune_otvaranje_sezone_2015_06_1

Do kraja utakmice unatoč pritisku domaćih rezultat se nije mijenjao. U borbenoj i agresivnoj utakmici podjela bodova najpravedniji je ishod. Fotogaleriju s utakmice Lovran – Mune možete pogledati na ovom linku

Lovran – Prvo kolo nove sezone Prve županijske nogometne lige nogometašima HNK Lovrana donijelo je domaću utakmicu protiv NK Mune. Momčad Vanje Petrovića na papiru je slovila kao lagani favorit no žilavi gosti uspjeli su kazniti greške domaće obrane i zasluženo odnijeti bod s Lokve.

HNK Lovran

HNK Lovran

Otvaranje utakmice pripalo je domaćinima. Agresivni i rastrčani plavo-žuti nametnuli su gostima visok tempo i početnim pritiskom preuzeli su terensku inicijativu od samog početka. Gosti su se pak odlučili aktivno braniti prijeteći iz prekida i protunapada. U 9. minuti opasno prijete domaći; Srok je kroz sredinu lijepo uposlio Gazdeka čiji udarac sa dvanaestak metara brani gostujući vratar Kranjac. Nedugo zatim, u 14. minuti gosti dolaze u vodstvo; slobodan udarac iskosa sa lijeve strane izvodi Kirigin, preciznom loptom u kaznenom prostoru pronalazi Bagića koji lijepim udarcem glavom matira domaćeg čuvara mreže Vukića za 0:1.

Već u idućem napadu domaći uzvraćaju istom mjerom; Konić preciznom loptom na desni bok izbacuje Mohorovičića koji ubacuje u peterac gdje na loptu natrčava Gazdek i zakucava je za 1:1. Samo pet minuta kasnije, točnije u 19. minuti gosti opet dolaze u prednost; greška domaće obrane kumovala je drugom pogotku gostiju; ovoga puta priseban je bio Ciceran koji je iskosa sa lijeve strane savladao nemoćnog Vukića za 1:2. Unatoč dobrim prilikama sa obje strane sa rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

NK Mune

NK Mune

Drugo poluvrijeme opet bolje otvaraju gosti koji u 50. minuti izjednačavaju rezultat; Starčića koji je bio u izglednoj prigodi u kaznenom prostoru ruši njegov čuvar te je bez puno razmišljanja glavni sudac utakmice Kučan pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Konić koji je u jednu stranu poslao Kranjca a u drugu loptu za 2:2. Samo tri minute kasnije, u 53. minuti domaći konačno dolaze u vodstvo; Tuliak je lijepom dubinskom loptom pronašao Konića čiji je udarac na gol usporio vratar gostiju, no na odbijenu loptu natrčava iskusni Starčić i sa dva metra zabija za 3:2. I kada se činilo da će domaći ipak uspijeti i pobijediti Mune, gosti su opet šokirali Lokvu; bilo je to u 56. minuti Vukelić je probio lijevu stranu, centrirao u domaći peterac gdje je najprisebniji bio Bagić koji zabija za konačnih 3:3. Do kraja utakmice unatoč pritisku domaćih rezultat se nije mijenjao. U borbenoj i agresivnoj utakmici podjela bodova najpravedniji je ishod. Momčad Vanje Petrovića u idućem kolu gostuje kod momčadi Rikarda Benčića.

Fotogaleriju s utakmice Lovran – Mune možete pogledati na ovom linku

HNK LOVRAN – NK MUNE 3:3 (1:2)
Strijelci: Bagić 14′ (0:1), Gazdek 15′ (1:1), Ciceran 19′ (1:2), Konić 50′ (2:2)(11m), Starčić 53′ (3:2), Bagić 56′ (3:3).
Žuti kartoni: Periša (HNK Lovran), Posarić, Beni, Kirigin, Vukelić (NK Mune).
Glavni sudac: Mario Kučan (Rijeka), pomoćnici: Vladimir Kusturin (Vrbovsko) i Hrvoje Radočaj (Viškovo).

HNK LOVRAN: Vukić (kap.), Martinčić (od 46. Vuković), Periša, Klanjac, Žiganto, Mohorovičić (od 70. M.Mrđenović), Konić (od 75. Matak), Tuliak, Gazdek (od 46. Starčić), Srok, Duvnjak (od 57. Kaligarić).

NK MUNE: Kranjac, Pribanić, Beni, Cetina, Posarić (od 46. Ivančević), Dubrović (kap.), Ciceran (od 46. Vukelić), Trošelj (od 52. Karlovčan), Kirigin, Bagić (od 89. Mohorovičić), Šokčić (od 65. Vrhovac).