Svaka je momčad bila bolja po jedno poluvrijeme; domaćima je pripao prvi dio dok su gosti iz Lovrana bili bolja momčad u drugom poluvremenu i na kraju su bili bliže pobjedi.
Lovran – Susret 24.prvenstvenog kola 1. Županijske nogometne lige između OŠK-a i Lovrana ponudio je okupljenim zaljubljenicima u nogomet zanimljivu i dinamičnu nogometnu predstavu začinjenu sa čak četiri gola. Svaka je momčad bila bolja po jedno poluvrijeme; domaćima je pripao prvi dio dok su gosti iz Lovrana bili bolja momčad u drugom poluvremenu i na kraju su bili bliže pobjedi.
Prvo poluvrijeme protiče u žustroj i otvorenoj igri na obje strane. Dok su Lovranci imali veći posjed lopte, gosti su prijetili iz kontranapada kojima je uspješno dirigirao jučer zapaženi Grubišić. Okvir se gola trese već u 11.minuti; iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara Konić precizno preko živog zida nažalost za Lovrance pogađa samo vratnicu. u 15.minuti OŠK dolazi u vodstvo; glavninu posla napravio je Grubišić nanizavši tri igrača u slalomu kroz sredinu nakon čega upošljava Toića koji preciznim udarcem matira Bradičića za 1:0. Prilike se kao na traci nižu na obje strane a izdvojiti valja raspoloženog Bradičića koji je u nekoliko navrata u situacijama jedan na jedan spasio Lovrance većeg rezultatskog minusa. Također valja izdvojiti lijepu šansu gostiju iz 34.minute kada Klindić petom proigrava Mujakića koji puca zamalo pored domaćeg gola.
Početkom drugog poluvremena novi šok za goste; nakon neraščišćenog centaršuta Škoda prima loptu u kaznenom prostoru te odmjerenim udarcem sa petnaestak metara sa lijeve strane matira Bradičića za 2-0. Nakon drugog primljenog pogotka Lovranci dižu ritam i preuzimaju više rizika u igri što im se brzo isplaćuje. U 54.minuti susreta lijep potez Jurića koji sa dvadesetak metara gađa rašlje Jedrlinićevog gola no ovaj efektnom intervencijom izbija loptu u korner. 59.minuta donosi novo uzbuđenje; Starčić se oslobodio čuvara u kaznenom prostoru no njegov udarac brani jučer zapaženi Jedrlinić, u nastavku akcije Kaligarić škaricama opasno prijeti no i tu opasnost otklanja domaći vratar.
Samo minutu kasnije, u 60. minuti Lovran smanjuje vodstvo; u domaćem se šesnaestercu u gužvi najbolje snalazi Konić koji sa desetak metara zabija za 2-1.
[nggallery id=160]
Namirisavši bod(ove) Lovranci kreću još agresivnije i angažiranije u finiš utakmice. U 66. minuti gosti ostaju sa igračem manje; nakon samo desetak minuta provedenih na terenu Zgodić zbog prigovora glavnom sucu Pajiću dobija izravni crveni karton i rano tuširanje. Pet minuta kasnije, u 71.minuti rezultat se opet mijenja; Starčić vara svog čuvara u kaznenom prostoru i prolazi, ovaj ga neoprezno ruši i sucu Pajiću ne preostaje ništa drugo do pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Konić koji zabija za 2-2. Pred kraj utakmice Kaligarić postiže i treći gol za Lovrance no on biva poništen zbog sumnjivog zaleđa. Konačni je rezultat na kraju i najpravedniji ishod budući da je svaka momčad bila bolja u jednom poluvremenu.
Sljedeći prvenstveni ogled Lovranci će imati u nedjelju, 29.travnja u 17 sati protiv Rikard Benčića.
NK OŠK Omišalj – HNK Lovran 2:2 (1:0)
Suci: Pajić, Pomor i Tapan
NK OŠK Omišalj: Jedrlinić, Mašić, Cerić (od 21.Šehić), Rožajac, Tabako, Škoda, Grubišić, Šare, Dajdžić, Toić, Turčić
HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Elioni (od 55. Zgodić), Miculinić, Klindić, Habalija, Mujakić (od 46. Starčić), Konić (od 90. Kovačević), Periša (od 51. Duvnjak), Kaligarić, Jurić.
Foto i tekst: Marin Ružić / Liburnija.net