Iako su sve prognoze prije utakmice favorizirale Lovrance, domaći su nogometaši iskoristili slab dan favorita i zasluženo slavili u zanimljivoj i borbenoj utakmici.
Lovran / Vrata – 20. kolo prve županijske nogometne lige nije bilo sretno za momčad HNK Lovrana. Lovranci su prvi put nakon 12.kola i susreta protiv Rječine ubilježili prvenstveni poraz. Bolja od njih je ove nedjelje na igralištu Gmajna bila momčad Omladinca iz Vrata koja je zasluženo slavila rezultatom 2-0.
Prvi je put nakon dugo vremena trener Lovranaca Vanja Petrović imao na raspolaganju puni igrački kadar, bez ozljeda i kartoniranih igrača. Također je na strani gostiju bio impresivni niz od čak pet uzastopnih prvenstvenih pobjeda a još jedna posebnost ove utakmice je bila rođendansko slavlje navijača Lovrana te je atmosfera u Vratima bila za Lovrance gotovo domaćinska.
Prvo je poluvrijeme proteklo u borbenoj i izjednačenoj igri između dva šesnaesterca. Od prigoda valja izdvojiti onu u 33.minuti kada Kaligarić u dvoboju sa domaćim vratarom Ramovićen ne uspijeva zabiti a u nastavku akcije Habalija odbijenu loptu šalje preko gola. U 38.minuti domaći nogometaši nakon slobodnog udarca sa lijeve strane precizan centaršut ne uspijevaju poslati iza leđa Bradičića. Posljednja prigoda prvog dijela zbila se u 42.minuti kada Toni Periša nakon kornera sa ruba kaznenog prostora puca jako ali zamalo neprecizno pokraj domaćeg gola.

Miculinić (LOV) i Zdrilić (OML)

Drugih 45.minuta donijelo je angažiraniji Omladinac i nešto slabije i nervoznije Lovrance. Najprije Jurić prijeti u 49.minuti kada pokušaj centaršuta sa desne strane skoro iznenađuje Ramovića koji u posljednji tren izbacuje loptu u korner. Kiša koje je počela padati početkom drugog poluvremena ubrzala je loptu i vratarima otežala posao pa je tako ubačaj Čavke u 54.minuti domaći vratar nespretnom intervencijom odbio do Starčića koji se u gužvi ne snalazi najbolje i ne uspijeva dovesti goste u vodstvo. 59.minuta donosi vodstvo Omladinca; neuspješno namještanje zaleđa Lovranske obrane u priliku gura Radetića koji u dvoboju sa Bradičićem izlazi kao pobjednik i zabija za 1-0.
U 74.minuti utakmice domaćini povećavaju vodstvo; nakon jednog naoko sigurnog zaleđa domaćih, pomoćni sudac ne podiže zastavicu i u nastavku akcije vratar Lovrana griješi u intervenciji i omogućava Radetiću postizanje drugog pogotka na utakmici. Do kraja utakmice valja još samo zabilježiti pokušaj Mujakića iz slobodnog udarca u 81.minuti koji je prošao uz samu stativu no nažalost za goste s njene krive strane. Na kraju izvješća valja pohvaliti skupinu od tridesetak pripadnika navijačke skupine ”Lovranci pijanci“ koji su glasnim navijanjem bodrili svoju momčad svih 90 minuta.
U sljedećem 21.kolu Lovran dočekuje momčad Vrbovskog u utakmici koja je na rasporedu u subotu, 31.ožujka u 16:30 sati.
NK Omladinac – HNK Lovran 2-0
Glavni sudac: Marko Linić, pomoćnici: Dejan Mrkela i Marko Tićak