hnk_lovran_lokomotiva_2014

Momčad Vanje Petrovića priliku za iskupljenje imati će iduće nedjelje, 30.ožujka pred svojim navijačima kada će im u goste doći momčad Raba. Utakmica na Lokvi započeti će u 15:30. Fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – 16. kolo Prve županijske nogometne lige momčadi HNK Lovrana donijelo je gostovanje na Omladinskom igralištu protiv momčadi Lokomotive.

Novoobnovljeno igralište SRC Belveder sa svojom je novom umjetnom travom igračima obiju momčadi dalo priliku da pokažu što znaju na svršeno ravnoj podlozi. Gosti su prvi priprijetili već u 6. minuti; Janjetić je proigrao Matovinu čiji udarac sa pet metara blokira domaća obrana i loptu šalje u korner.

U 11. minuti domaći dolaze u vodstvo; po desnom je boku lijepo prošao Jovanović koji ubacuje pred gol gostiju gdje u gužvi sa pet metara za vodstvo Lokomotive pogađa Tabar.

Samo 3 minute kasnije, u 14. minuti lijepu su priliku za poravnanje propustili plavo žuti; Konić preciznom loptom pronalazi mladog Davida Mrđenovića koji lijepim lažnjakom vara svog čuvara no nažalost po goste puca pokraj gola.
Minutu nakon toga opasno je na drugoj strani; raspoloženi Jovanović glavom spušta za Popovića koji akciju završava opasnim udarcem u bliži kut kojeg lijepom intervencijom Vukić izbacuje u korner.

hnk_lovran_lokomotiva_2014_1

Do kraja prvog dijela domaći su još dva puta prijetili golu gostiju; najprije je u 37. minuti Jovanović sam izašao na Vukića koji pravovremeno istrčava i otklanja opasnost, da bi u 45. dobro kombinirali Popović i Fumić nakon je čega Popović opasno tukao ali zamalo pokraj Vukićeva gola.

Drugo je poluvrijeme započelo još jednom prilikom domaćih; u 48.minuti slobodan udarac sa dvadesetak metara dobro je izveo Fumić čiju loptu iz samih rašlji atraktivnom paradom vadi vratar i kapetan gostiju Vukić. Samo minutu nakon toga, u 49. domaći povečavaju vodstvo; Vukić je neuspješno kombinirao sa svojom obranom, loptu mu je isčeprkao Jovanović te ju poslao u praznu mrežu za 2:0. U 77. Muška se našao u izglednoj prilici no njegov udarac sa desetak metara odličnom intervencijom brani Vukić.

81. će minutu pamtiti gosti, lijepa akcija koja na lijevi bok izbacuje Maura Mrđenovića koji lijepo ubacuje u šesnaesterac gdje efektnim udarcem Abram zabija pogodak koji je potom poništen od strane drugog pomoćnika Šegote zbog po svemu sudeći nepostojećeg zaleđa. Ostalo je tako 2:0 do kraja utakmice u kojoj je domaćin zasluženo nadigrao neraspoložene goste iz Lovrana.

Fotogaleriju pogledajte na ovom linku

NK LOKOMOTIVA – HNK LOVRAN 2:0 (1:0)
Strijelci: Tabar 11′ (1:0), Jovanović 49′ (2:0)
Žuti kartoni: Bonicioli, Tokić (NK Lokomotiva)
Glavni sudac: Vladimir Merle (Rijeka), pomoćnici: Marko Cvijović (Rijeka), Luka Šegota (Rijeka)

NK LOKOMOTIVA: Stipanov, Pribanić (od 59. Sušić), Oštrić, Fumić(kap.), Tokić (od 80. Kelmendi), Šolaja, Bonicioli, Mijolović (od 70. Muška), Jovanović, Tabar (od 18. Bašić), Popović (od 83. Halilović)

HNK LOVRAN: Vukić (kap.), Čavka, Tominić (od 57. M.Mrđenović), Zgodić (od 70. Matak), Klindić, Habalija, Konić (od 68. Marinčić), D.Mrđenović (od 60. Gazdek), Matovina, Abram, Janjetić (od 46. Hlanuda)

Tekst i foto: Marin Ružić / PodUčkun.net