nk_lovran_drazice-1…ponovo je trener Lovrana Vanja Petrović imao neugodan zadatak sastavljanja momčadi bez nekoliko standardnih prvotimaca…
…možda i odlučujući trenutak utakmice, događa se u 59. minuti…

Lovran – I dok su se tijekom cijelog tjedna, u Lovranskim nogometnim kuloarima, prepričavali i analizirali dojmovi prošlosubotnjeg nogometnog spektakla na Lokvi, stiglo je novo 12. kolo 1. Županijske nogometne lige i utakmica protiv Rječine. Kao i na svakom gostovanju Lovranske nogometaše je i ovoga puta bodrila skupina od dvadesetak najvjernijih navijača koji su ovoga puta ostali uskraćeni za užitak osvajanja bod(ov)a.
Ponovo je trener Lovrana Vanja Petrović imao neugodan zadatak sastavljanja momčadi bez nekoliko standardnih prvotimaca i to je u velikoj mjeri i odredilo ishod ove utakmice. Domaći su nogometaši s druge strane u ovaj dvoboj ušli ohrabreni gostujućom pobjedom protiv Turbine u prošlome kolu.
Prvo poluvrijeme uglavnom protiče u borbenoj igri između dvaju šesnaesteraca sa tendencijom obiju momčadi da svoje napade usmjere i ostvare preko bokova. I dok su Lovranci imali neznatno veći posjed lopte, domaći su nogometaši bili konkretniji i opasniji po gol suparnika kojeg je u nekoliko navrata odličnim reakcijama spašavao vratar Bradičić. Već kada su svi mislili da će se na odmor otići netaknutih mreža, jedna neoprezna reakcija Lovranske obrane u priliku gura Čavala koji iskosa sa lijeve strane iz drugog pokušaja matira nemoćnog Bradičića i dovodi Rječinu u vodstvo.
nk_lovran_drazice-8
Drugi dio utakmice donosi sličnu igru kao i u prvih 45 minuta gdje Lovran napada i pokušava poravnati a domaći se brane i pokušavaju zabiti drugi gol iz kontranapada.
Možda i odlučujući trenutak utakmice, događa se u 59. minuti kada gostujuća sedmica Mujakić iznerviran jednom sudačkom odlukom zarađuje žuti, a potom i crveni karton čime dodatno otežava i ovako neugodnu situaciju svojim suigračima. Brojčani deficit kao da dodatno motivira gostujuće nogometaše i Lovran ubrzo dolazi do izjednačenja. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Konić koji iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara preciznim udarcem šalje loptu u nebranjeni dio mreže na oduševljenje gostujućih navijača.
Nakon poravnanja Lovranci podižu tempo i kvalitetu igre i u 72.minuti Kaligarić propušta izglednu priliku kada njegov udarac iskosa slijeva efektno brani Balent. S druge strane momčad Rječine dodatno osokoljena igračem više također kreće po drugi gol vrijedan tri boda i to im polazi za nogom u 82.minuti kada kapetan domaćih Valić koristi još jedan propust Lovranske obrane i iz blizine matira Bradičića i postavlja konačni rezultat utakmice 2-1.
Utakmica je igrana po sunčanom i prohladnom vremenu pred stotinjak gledatelja. Susret je bez većih pogrešaka vodila sudačka trojka Trbulin, Mihić i Aničić.
HNK Lovran u sljedećem kolu dočekuje momčad Raba a susret će se odigrati na lovranskoj Lokvi u nedjelju 20.studenog u 14 sati.
Sastavi:
NK Rječina: Balent, Pilčić, Forgić, Kuljanac, Trifunović, Zurak, Lovro (od 61.Antolović), Čaval, Volf (od 69.Susnich), Valić, Škaron
HNK Lovran: Bradičić, Vadlja (od 56.R.Periša), Habalija, Zgodić, Duvnjak, T.Periša, Mujakić, Konić, Starčić, Kaligarić, Jurić

Liburnija.net: NK Rječina vs. NK Lovran

Tekst i foto: Marin Ružić / Liburnija.net