hnk_lovran_nk_borac_2014_r

Gostujuća ekipa Borca vođena poznatim golmanom šampionske Rijeke 98/99 Đonijem Tafrom unatoč pomlađenom sastavu pokazala je da će biti težak protivnik za bilo koju ekipu u ovoj ligi. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Lovran – Protekle je nedjelje utakmicama prvog kola krenuo jesenski dio sezone 2014-2015 Prve županijske nogometne lige. Momčad HNK Lovrana u prvom je kolu na svojoj Lokvi ugostila Borac iz Bakra. Domaći su silno željeli pobjedom otvoriti prvenstvo no obzirom na dosta problema sa ozljedama i izostancima igrača kao i na snagu te renome gostiju znali su da će to biti teško postići.

hnk_lovran_nk_borac_2014_r _2

Gostujuća ekipa Borca vođena poznatim golmanom šampionske Rijeke 98/99. Đonijem Tafrom unatoč pomlađenom sastavu pokazala je da će biti težak protivnik za bilo koju ekipu u ovoj ligi.

Prvu priliku na utakmici stvorili su domaći; u 5. minuti Periša je ubacio iz kornera, uslijedio je udarac Tuliaka sa desetak metara koji je otišao pokraj gola. Gosti uzvraćaju u 14. minuti; slobodan udarac sa dvadesetak metara dobro izvodi Klanac no ne uspijeva iznenaditi Vukića koji lijepom paradom odbija loptu u korner.

U 21. minuti Lovran dolazi u vodstvo; nakon igranja rukom u kaznenom prostoru gostiju, glavni sudac Mihić opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Konić za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela još je jednom Vukić sačuvao domaću mrežu; udarac je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara ovoga puta uputio Radišković no Vukić paradom skida udarac ispod prečke. Drugo poluvrijeme opet su prilikom otvorili domaći; u 58. minuti Zgodić lijepo prolazi po desnoj strani, ubacuje u sredinu gdje na loptu natrčava Mauro Mrđenović koji puca preko gola.

U 70. minuti opet je Vukić u glavnoj ulozi; odličan udarac Slavujevića iskosa sa desetak metara odličnom intervencijom brani i odbija u korner. U 77. minuti gosti izjednačavaju; Siniša Nađ eurogolom sa lijeve je strane iskosa prebacio Vukića i smjestio loptu u malu mrežicu za 1:1.

hnk_lovran_nk_borac_2014_r _1

U 88. minuti domaću promašuju priliku utakmice; Kaligarić dobro puca sa 18 metara, vratar gostiju Kutija odbija loptu u stativu od koje se odbija na nogu natrčalog Rupčića koji u izglednoj situaciji sa desetak metara šalje loptu preko gola.

Pravedna podjela bodova u borbenoj utakmici u kojoj su obje momčadi imale priliku za pobjedu. Domaći će žaliti za prilikom iz 88. minute a gosti će žaliti što bolju fizičku pripremljenost i pad domaćih u finišu utakmice nisu uspjeli pretvoriti u gostujuću pobjedu. HNK Lovran prvenstvo nastavlja iduće subote, 13. rujna kada idu u goste momčadi Zameta. Utakmica će se igrati na igralištu Robert Komen sa početkom u 16:30 sati.

Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

HNK LOVRAN – NK BORAC 1:1 (1:0)
Glavni sudac: Milorad Mihić (Rijeka), pomoćnici: Jasmin Musulin (Rijeka) i Nihad Mehinović (Rijeka).
Strijelci: Konić 21′ (11m) (1:0), Nađ 77′ (1:1).
Žuti kartoni: Matak, Konić, Periša (Lovran), Reiz, Grbac (Borac).

HNK LOVRAN: Vukić (kap), Matak (od 87. Vuković), M.Mrđenović (od 73. Kaligarić), Zgodić, Žiganto, Klanjac, Tuliak, Konić (od 85. Janjetić), D.Mrđenović (od 80. Rupčić), Kovačević (od 66. Jurić), Periša.

NK BORAC: Kutija, Mohorić, Zaharija (kap), Spajić, Radišković, Slavujević (od 87. Žeželić), Vidić (od 69. Grbac), Klanac, Nađ, Reiz, Dukađin.

Tekst i foto: Marin Ružić / PodUčkun.net