hnk_lovran_nk_lucki_radnik_2014

Lijepa nogometna utakmica koja je po lijepom i sunčanom vremenu odigrana pred stotinjak gledatelja. Fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Lovran – U posljednjoj utakmici na domaćoj Lokvi ove sezone, nogometaši Lovrana remizirali su sa Lučkim Radnikom u solidnoj i sadržajnoj utakmici.

hnk_lovran_nk_lucki_radnik_2014_1

Momčad Vanje Petrovića nakon prošlotjedne pobjede u Liburnijskom ”el classicu“ u pretposljednjem je kolu propustila osvojiti tri boda i na najljepši se mogući način oprostiti od domaće publike prije ljetne pauze.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 6. minuti; akciju je započeo Matovina koji je na lijevom krilu uposlio Habaliju koji preciznim pasom u kaznenom prostoru pronalazi Konića koji preciznim udarcem savladava nemoćnog Čituljskog za 1:0.

Gosti istom mjerom uzvraćaju 7 minuta kasnije; izveden je korner, loptu na desetak metara nogom zahvaća Novak i šalje je u nebranjeni dio Vukićeve mreže za 1:1. U 29. je minuti po lijevoj strani prošao Čavka, ubacio je u šesnaesterac gdje David Mrđenović glavom loptu šalje pokraj gola.

Na novi se pogodak čekalo do 31. minute; Abram ulazi u kazneni prostor po lijevoj strani, oslobađa se čuvara i preciznim prizemnim udarcem pogađa malu mrežicu Čituljskog za 2:1. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti izjednačivši u 49. minuti; najbolji igrač gostiju Polan sve je sam napravio, lijepom se fintom oslobodio čuvara i sa petnaestak metara iskosa pogodio sam kut nemoćnoga Vukića za 2:2.

U 60. je minuti Konić iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara na žalost domaće publike pogodio samo vratnicu. Lijepu prigodu u 76. minuti nije iskoristio Matovina; Čavka je nakon solo prodora ubacio u šesnaesterac gdje lopta dolazi do plavo-žute desetke koja sa desetak metara puca pokraj gola.

hnk_lovran_nk_lucki_radnik_2014_2

Posljednju prigodu na utakmici promašio je mladi Gazdek koji nakon kornera u gužvi također šalje loptu preko gola.

Lijepa nogometna utakmica koja je po lijepom i sunčanom vremenu odigrana pred stotinjak gledatelja. Domaćima ostaje žal budući da su za nijansu od svog protivnika bili bliže pobjedi.

U idućem, posljednjem kolu Lovran gostuje u Dražicama gdje će odmjeriti snage sa NK Rječinom. Utakmica je na rasporedu u subotu, 31. svibnja sa početkom u 18 sati.

HNK LOVRAN – NK LUČKI RADNIK 2:2 (2:1)
Glavni sudac: Ivan Capan (Rijeka), pomoćnici: Dejan Mrkela (Rijeka) i Anton Badjuk (Rijeka).
Strijelci: Konić 6′ (1:0), Novak 13′ (1:1), Abram 31′ (2:1), Polan 49′ (2:2).
Žuti kartoni: Stojković (NK Lučki Radnik).

HNK LOVRAN: Vukić, Matak (od 55. Jurić), Čavka, Zgodić, Miculinić (kap.), Habalija (od 75. Rupčić), Abram (od 60. Gazdek), Konić, D.Mrđenović (od 46. M.Mrđenović), Matovina, Periša

NK LUČKI RADNIK: Čituljski, Dženopoljac (od 46. Marić), Paljokaj, Mlinarić, Novak, Cvijanović, Grgurić, Polan, Žitković(kap) (od 90. Grabovac), Alinčić (od 81. Eraković), Radočaj (od 38. Stojković)