lovran_losinj_2013

Taktičko nadmudrivanje između dvaju kaznenih prostora trejalo je veći dio prvoga poluvremena, a sva su se prava uzbuđenja dogodila pred kraj poluvremena. Veliku foto-galeriju pogledajte u nastavku teksta.

Lovran – Protekle su srijede u 17:30 na lovranskoj Lokvi nogometaši Lovrana i Lošinja odigrali zaostali susret 14. prvenstvenog kola Prve županijske nogometne lige. Obzirom da su bodovi bili prijeko potrebni objema momčadima očekivala se izjednačena i borbena utakmica čiji je ishod odlučio i novog prvaka 1.ŽNL.

lovran_losinj_2013_1

Taktičko nadmudrivanje između dvaju kaznenih prostora trejalo je veći dio prvoga poluvremena, a sva su se prava uzbuđenja dogodila pred kraj poluvremena. Igrala se 39. minuta susreta kada je prilikom jedne intervencije lopta pogodila u ruku Čavku a budući da se to dogodilo u kaznenom prostoru, glavnom sucu Flegaru nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Jerneić koji je preciznim udarcem u donji desni kut donio gostima vodstvo od 0-1.

U posljednjoj minuti prvoga dijela lijep prodor Abrama kroz sredinu prekršajem na dvadesetak metara zaustavlja obrana Lošinja . Prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca Jurić pogađa donji lijevi kut nemoćnoga Tomašića za 1-1.

Nastavak utakmice donio je nešto angažiraniju igru osobito domaćina koji su imali blagu trensku inicijativu no nedostajao je zadnji pas koji bi nekoga od napadača gurnuo u pravu priliku. U 60.minuti domaći su tražili najstrožu kaznu kada je slično kao kod jedanaesterca za goste lopta udarila u ruku jednog od gostujućih braniča no glavni sudac samo je odmahnuo rukom i nastavio igru.

U 71. i 73. minuti dva je puta brzonogi Babić pretrčao domaću obranu, opasno pucao, no oba su udarca završila pokraj Bradičićeve vratnice.

Minutu prije kraja utakmice lijepu priliku za pobjedu Lovrana propustio je Abram nakon što je dugu dijagonalnu loptu lijepo primio i sjurio se po lijevoj strani u kazneni prostor. Jak i precizan udarac u korner je odbio gostujući vratar Tomašić.

lovran_losinj_2013_2

Podjela bodova u ovoj utakmici za goste sa Lošinja značila je i teoretsku potvrdu osvajanja naslova prvaka budući da od drugoplasiranog Cresa imaju nedostižnih 6 bodova prednosti uoči dva posljednja prvenstvena kola. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka igrači i stručni stožer pjesmom su na centru igrališta proslavili zaslužen naslov prvaka.
Momčadi Vanje Petrovića za utjehu ostaje činjenica da su u utakmici sa prvakom lige veći dio utakmice bili bolja momčad i da su kada se sve zbroji bili bliže pobjedi.

Budući da je ovoga vikenda na rasporedu trebala biti utakmica sa Omladincem koji je već ranije odustao od natjecanja, momčad Lovrana prvenstvo će zaključiti domaćom utakmicom protiv Rječine koja će se igrati u nedjelju, 2.lipnja sa početkom u 18 sati.

HNK Lovran – NK Lošinj 1:1 (1:1)
Igralište: Lokva