FOTO – HNK Lovran: Starčić – Valić 2:2

Završni juriš Lovranaca na puni plijen osujetio je u sudačkoj nadoknadi grubim previdom pomoćni sudac Petrović koji u svojoj neposrednoj blizini nije signalizirao i više nego očito igranje rukom gostujućeg igrača u svojem kaznenom prostoru.

Lovran – 27. je kolo Prve županijske nogometne lige nogometašima Lovrana donijelo domaći susret sa Rječinom. Susret drugoplasirane momčadi prvenstva i davljenika trebao je po stanju na tablici glatko otići na stranu domaćih, no to nije bilo tako. Igrači Vanje Petrovića su nakon prošlotjedne pobjede u derbiju protiv Drage očito doživjeli fizičko i emotivno pražnjenje i to se itekako osjetilo na igri a u konačnici i na rezultatu.

Gosti su s druge strane na Lokvu došli odlučni u namjeri da favoriziranim Lovrancima otkinu bod, a po mogućnosti i sva tri.

Prilično rastrgano i nepovezano prvo poluvrijeme proteklo je u igri između dvaju kaznenih prostora s tek zamjetnom inicijativom gostiju koji su visokim pritiskom na zadnju liniju Lovranaca uspjeli poremetiti tečnu pas igru koju igrači Vanje Petrovića prikazuju ove sezone. Rječina dolazi u vodstvo u 37.minuti; ubačaj u šesnaesterac sa desnoga krila dolazi do spretnog Valića koji sa desetak metara šalje loptu u sami donji lijevi kut Ninkovićevog gola za 0:1. Tri minute kasnije gosti opet prijete preko Valića no ovaj put udarac ne pogađa okvir gola.

U drugo poluvrijeme domaći ulaze nešto agresivnije i angažiranije no još uvijek to nije igra na koju su Petrovićevi puleni navikli svoje navijače ove sezone. U 48.minuti Mujakić proigrava Konića koji sa lijeve strane ulazi u kazneni prostor, puca oštro no gostujući vratar Balent odbija loptu u korner.

Periša - Marinac @ Lovran

72. minuta susreta donosi novi šok za domaće; nakon izgledne akcije gostiju, u kaznenom prostoru srušen je Čaval te je glavni sudac Pomor pokazao na bijelu točku. Sigurni realizator bio je Valić i Rječina je povela 0-2. Nakon drugog primljenog gola nogometaši Lovrana kreću na sve ili ništa i to im se isplaćuje u 80.minuti; precizan pas Mujakića u šansu gura Starčića koji se izbjegavši zaleđe sjurio prema vrataru, rutinski ga zaobišao i smanjio na 1-2.

Postignuti gol još je više motivirao domaće i oni još agresivnije kreću po izjednačenje. Igrala se 88.minuta kada Mujakić dugom preciznom loptom sa svoje polovice pronalazi jučer raspoloženog Starčića koji prima loptu i njome prebacuje istrčalog Balenta za izjednačenje.

Završni juriš Lovranaca na puni plijen osujetio je u sudačkoj nadoknadi grubim previdom pomoćni sudac Petrović koji u svojoj neposrednoj blizini nije signalizirao i više nego očito igranje rukom gostujućeg igrača u svojem kaznenom prostoru. Oštećeni domaći nogometaši okružili su pomoćnog i glavnog suca tražeći najstrožu kaznu no bez rezultata. Ubrzo nakon toga, ‘izgubljeni’ sudac Pomor odsvirao je kraj te je konačni rezultat možda i najpravedniji ishod budući da je svaka od momčadi bila bolja u jednom poluvremenu.

Nogometaši Lovrana u sljedećem kolu putuju na Rab gdje će u nedjelju, 20.svibnja odmjeriti snage sa istoimenim domaćinom.

HNK Lovran – NK Rječina 2:2 (0:1)
Glavni sudac: Alen Pomor, pomoćnici Dražen Petrović i Paolo Jakovašić

HNK Lovran: Ninković, Čavka (od 66. Rupčić), Elioni (od 60. Matak), Miculinić, Klindić, Habalija (od 76. Kovačević), Mujakić, Konić, Starčić, Kaligarić, Duvnjak (od 46. Periša)

NK Rječina: Balent, Marinović, Mavrinac, Brusić, Barčić, Praprotnik, Kuljanac, Antolović, Čaval, Valić (od 82. Miletić), Zurak (od 85. Imeraj)