hnk_lovran_nk_rab_lokvina_2014_s

Zaslužena pobjeda plavo – žutih koji su u svim segmentima igre nadigrali goste s Raba. Posebno veseli napadačka i otvorena igra te realizacija koja je ovoga puta bila na visokom nivou. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku…

Lovran – 10. kolo Prve županijske nogometne lige nogometašima Lovrana donijelo je domaći sraz sa ekipom Raba. Momčad Vanje Petrovića prošlotjedni bod iz Muna htjela je oploditi trobodom na domaćem terenu. Plavo žuti su u tome u potpunosti uspjeli nadigravši i pobijedivši goste s Raba sa čak 4 naprama 1.

hnk_lovran_nk_rab_lokvina_2014_s_2

Sadržajno prvo poluvrijeme okupljenim je ljubiteljima nogometa ponudilo otvorenu i borbenu igru u kojoj su se prilike izmjenjivale na obje strane. Nešto su opasniji bili domaći čija je vezna linija brzom i preciznom pas igrom hranila svoje bočne igrače i napadače koji su prijetili vratima Grgurića. Domaći dolaze u vodstvo u 15. minuti; Žgomba probija desni bok, ubacuje loptu na drugu stativu gdje Periša loptu koja se odbila od poda zahvaća glavom te šalje u rašlje nemoćnoga Grgurića za 1:0. Lijepu priliku propušta Konić u 20. minuti; dupli pas Konića i Žgombe izbacio je potonjeg na desni bok odakle povratnom loptom pronalazi Konića koji sa dvanaestak metara puca u obrambeni blok gostiju. U 43. minuti Lovran povećava vodstvo; izvrsna asistencija Habalije koji je jednim potezom izbacio iz igre cijelu obranu Raba u priliku je gurnula Žgombu koji rutinski plasira loptu u donji lijevi kut nemoćnog Grgurića za 2:0. Gostujući nogometaši uglavnom su prijetili iz protunapada najviše preko raspoloženih Šotića i Ivčea a od dobrih prilika valja izdvojiti situacije iz 13. 15. i 44. minute kada je u izglednim situacijama za goste dobro reagirao domaći vratar Vukić.

hnk_lovran_nk_rab_lokvina_2014_s_3

Drugo poluvrijeme domaći su otvorili novim golom; Brnečić je pobjegao po lijevom boku, ubacio u sredinu gdje Žgomba vara vratara a Starčić iz blizine zabija za 3:0.

Nakon trećeg postignutog pogotka, domaći su malo ”stali na loptu“ i dopustili gostima da podignu razinu svoje igre. U tom periodu igre gosti su stvorili dvije šanse; najprije je u 50. minuti opasno pucao Ivić čiji je opasan udarac Vukić obranio, dok je u 53. minuti Subašić nakon pogreške obrane Lovrana plasiranim udarcem zamalo pogodio domaće rašlje.

Period dobre igre gosti su ipak okrunili golom; igrala se 55. minuta kada je Ivić sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac domaćih, lopta je u ruku pogodila Zgodića a glavni sudac Bošnjak bez razmišljanja je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nenad Buza – Vidas koji je loptu poslao u lijevu a Vukića u desnu stranu za 3:1.

hnk_lovran_nk_rab_lokvina_2014_s_1

Četiri minute kasnije, točnije u 59. minuti nova velika prigoda pred vratima Raba; Brnečić lijepo proigrava Žgombu koji u situaciji 1 na 1 sa Grgurićem puca u vratara Raba i propušta priliku za povećanje vodstva. Konačni rezultat postavljen je u 81. minuti; slobodan udarac sa 17-tak metara precizno izvodi Konić te neobranjivim udarcem šalje loptu u Grgurićeve rašlje za 4:1 i veselje domaćih navijača na Lokvi.

Zaslužena pobjeda plavo – žutih koji su u svim segmentima igre nadigrali goste s Raba. Posebno veseli napadačka i otvorena igra te realizacija koja je ovoga puta bila na visokom nivou. Momčad Vanje Petrovića u idućem kolu putuje na Cres gdje će u derbiju kola odmjeriti snage sa istoimenim domaćinom. Utakmice je na rasporedu u nedjelju, 16. studenog u 14 sati.

HNK LOVRAN – NK RAB 4:1 (2:0)
Strijelci: Periša 15′ (1:0), Žgomba 43′ (2:0), Starčić 46′ (3:0), Buza-Vidas 55′ (3:1) (11m), Konić 81′ (4:1)
Žuti kartoni: Zgodić, Starčić (HNK Lovran), Buza-Vidas, Ivče, Dumičić, Pahljina (NK Rab)
Glavni sudac: Alen Bošnjak (Kastav), pomoćnici: Robert Ružić (Permani) i Goran Šajina (Jurdani).

HNK LOVRAN: Vukić, Čavka (kap.), Periša (od 56. Matak), Zgodić, Klindić, Klanjac, Žgomba (od 66. Tuliak), Konić (od 83. Zemanek), Gazdek (od 46. Starčić), Habalija, Žiganto (od 46. Brnečić)

NK RAB: Grgurić, Dumičić, Kaštelan (od 46. Antešić), Beg, Pahljina, Subašić, Lekaj, Ivić, Buza-Vidas, Ivče, Šotić (kap.)

Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku…

Tekst I foto: Marin Ružić / PodUčkun.net