hnk_rijeka_nk_zagreb_kantrida_2015_1

Uoči početka utakmice HNK Rijeka i NK Zagreb u 28. kolu MAXtv Prve lige na travnjak stadiona Kantrida istrčali pioniri Rijeke koji su u nedjelju pobjedom protiv Hajduka osvojili hrvatsko izdanje Nike Premier Cupa. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

hnk_rijeka_nk_zagreb_kantrida_2015_3

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Zagreb u 28. kolu MAXtv Prve lige rezultatom 4:1 i dodatno učvrstili drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici na kojoj sada imaju 12 bodova zaostatka za Dinamom i 14 bodova prednosti ispred trećeplasirane Lokomotive.

U vrlo dobroj utakmici Rijeka je goste iz Kranjčevićeve načela 36. minuti kada je Marin Leovac probio lijevi bok i povratnom loptom pronašao Tomečaka. Prvi pokušaj blokirao je Jurendić, no odbijena lopta se vratila Balaju nakon čijeg je driblinga Tomečak iz drugog pokušaja zakucao loptu iza Livakovića – 1:0.

Do poluvremena Rijeka je povećala vodstvo zahvaljujući Balaju koji je iskoristio presječenu loptu Radoševića i iskosa s desne strane pogodio sam kut Livakovića – 2:0.

Nešto ležernije otvaranje drugog poluvremena Zagreb je iskoristio za smanjenje vodstva preko Jurendića koji je realizirao jedanaesterac – 2:1.

Ipak, Rijeka se brzo pribrala i s dva pogotka otklonila sve dvojbe oko pobjednika. Najprije je Matej Mitrović glavom sjajno reagirao na ubačaj Josipa Mišića iz kornera i pogodio za 3:1, dok je konačnih 4:1 sjajnim pogotkom postavio Marin Tomasov koji je prošao četiri gostujuća braniča i postavio konačni rezultat.

hnk_rijeka_nk_zagreb_kantrida_2015_2

– Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi. Ona nam je bila vrlo važna nakon teškog tjedna koji je iza nas. Sad se okrećemo sljedećoj utakmici – a to je Jadranski derbi.

Rijeku sad čeka tjedan u kojoj će sve misli biti usmjerene na utakmicu protiv Hajduka koja se igra u Splitu u subotu 18. travnja u 17 sati, dok će prva sljedeća utakmica Rijeke na Kantridi biti uzvrat polufinala Kupa – 22.travnja.

Uoči početka utakmice HNK Rijeka i NK Zagreb u 28. kolu MAXtv Prve lige na travnjak stadiona Kantrida istrčali pioniri Rijeke koji su u nedjelju pobjedom protiv Hajduka osvojili hrvatsko izdanje Nike Premier Cupa. Nakon prozivke službenog spikera igrači predvođeni Tomislavom Čizmarevićem otrčali su pobjednički krug podno legendarnih stijena i izmamili veliki aplauz dobro popunjenih tribina.