[FOTO] Jadranski derbi završio još jednim porazom Rijeke

Hajduk se u velikoj prilici našao već u prvoj minuti. Livaja je sjajno odigrao za Umuta koji je izašao sam pred gol Rijeke, ali njegov lob nije bio precizan.

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Hajduka 0:1 u utakmici 23. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je sudac Batinić nakon prekršaja na Muriću pokazao na bijelu točku.

Andrijašević je preuzeo odgovornost, a Kalinić je pročitao namjeru i obranio njegov pokušaj. Bila je to točka na “i” Jadranskog derbija u kojem je Hajduk drugi put u 15 dana slavio na Rujevici.

Rijeka je uzvratila pokušajima Čerina (7′) i Andrijaševića s poludistance, ali Kalinić je oba puta bio siguran.

U 16. minuti Čerin je sjajno odnio jednu loptu i podvalio za Yatekea koji je predugo oklijevao i propala je prilika za Rijeku.

Lončarovi udarci s poludistance u 22. i 28. minuti nisu donijeli promjenu rezultata, kao ni udarac Teklića iz slobodnog udaraca s 20 metara.

Iako je do kraja prvog poluvremena Rijeka ponovo pojačala pritisak, Hajduk je bio bliži golu.

U 42. minuti Fossati je ubacio iz slobodnog udarca. Nakon gužve pred golom Rijeke, Umut je zatresao mrežu, ali sudac Batinić poništio je gol procijenivši da je Livaja ometao Nevistića da krene na loptu.

Na otvaranju drugog dijela prilika za Rijeku. U 50. minuti Štefulj je sjajno ubacio, ali udarac Yatekea glavom išao je ravno u vratara Kalinića.

Udarac Umuta u 56. minuti u dobroj situaciji u kaznenom prostoru prošao je kroz noge Escovalu, ali branič Rijeke uspio je taman skrenuti loptu da ne ide u okvir gola.

U 61. minuti Kačaniklić je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, Nevistić je sjajnom obranom spasio Rijeku

Rijeka je uzvratila tri minute kasnije. Murić se našao u odličnoj poziciji na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao preko grede.

Hajduk je poveo u 72. minuti. Hajduk je u nekoliko poteza stigao pred gol Rijeke i Umut je poentirao – 0:1.