vaterpolo_opatija_sibenik_2014_3

Na kraju, prema prikazanom, možda i nezasluženi poraz Opatijaca, međutim odigrano je tek prvo poluvrijeme a konačna odluka o tome koja će momčad sljedeće sezone nastupati u elitnom razredu hrvatskog vaterpola pasti će u utorak na Crnici. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Opatijski vaterpolisti doživjeli su minimalan poraz protiv Šibenika u prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u 1.HVL. Iako su Opatijci većim dijelom utakmice bili za nijansu bolji suparnik i imali aktivan rezultat na kraju su se ipak radovali Šibenčani koji su pobjedonosni pogodak postigli doslovno u posljednjoj sekundi.

vaterpolo_opatija_sibenik_2014_2

Već u prvom opatijskom napadu, nakon isključenja Bašića, Strižić odlično puca no vratara Šparadu spašava vratnica. Na drugoj strani Šibenčani ne uspijevaju ozbiljnije priprijetiti Čudini jer ih domaća obrana jakim presingom tjera daleko od gola.

Prvi pogodak za Opatiju dijelo je Sanjina Deželjina iz kontre u trenutku kada je prošla točno polovina prvog dijela a na 1.46 do kraja četvrtine Turina posprema u mrežu jedan odbijanac za vodstvo od 2 : 0.U međuvremenu gosti ne koriste svog prvog igrača više što odmah kažnjava kapetan Opatijaca Martinčić prekrasnim golom za 3 : 0.

Početkom druge četvrtine obje ekipe ne koriste svog igrača više nakon čega Turina svojim drugim golom donosi visokih 4 : 0 u korist opatijske momčadi. Gosti se u tom trenutku, prema viđenom u bazenu, nalaze u bezizlaznoj situaciji i kada se očekivalo da će Opatijci u istom ritmu nastaviti lomiti suparnika događa se neobjašnjiva crna rupa u igri izabranika Danijela Kancijanića koju vješto koriste Rončević sa tri dalekometna projektila te Bašić, pa gosti u dvije minute dolaze do izjednačenja.

Od tada pa do kraja utakmice vodi se ravnopravna borba, gol za gol, pa prvo kapetan Martinčić vraća u vodstvo Opatiju da bi već sljedeći napad Erak realizirao prvog igrača više uopće na utakmici za 5 : 5.Na pogodak Glavana sa vanjske pozicije za 6 : 5 na 4.05 do kraja treće četvrtine odgovara još jednom Rončević pa se u posljednjih osam minuta ulazi sa potpuno poravnatim rezultatom 6 : 6.

vaterpolo_opatija_sibenik_2014_1

U posljednjoj četvrtini Opatijci golom Strižića iz devetog pokušaja sa igračem više napokon uspijevaju probiti izvanrednog Šparadu za minimalnih 7 : 6 ali se gosti ponovno vraćaju preko Eraka koji koristi neopreznost u obrani opatijskih vaterpolista i iz kontre matira nemoćnog Čudinu.

U zadnje četiri minute izmjenjuju se prilike sa igračem više no vratari na obje strane ne dopuštaju promjenu rezultata sve do posljednje sekunde kada nakon što Čudina zaustavlja prvi udarac Bulata isti igrač koristi trenutak nepažnje domaće obrane i odbijenu loptu u ponovljenom pokušaju, sa zvukom sirene, sprema u mrežu za veliko slavlje Šibenika.