Vrlo dobra predstava domaćih vaterpolista zasigurno je zadovoljila veliki broj gledatelja na tribinama. Fotogaleriju možete pogledati u nastavku teksta.

Rijeka – Opatijski vaterpolisti upisali su i drugu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu 1.B HVL. Na velikom olimpijskom bazenu Kantrida rutinirano su savladali momčad Zagreba rezultatom 13 : 4.

Gosti iz glavnog grada uspjeli su parirati samo u prvoj četvrtini koja je završila neodlučenim rezultatom 2 : 2, a strijelci za Opatijce u tom dijelu susreta su bili Glavan i Martinčić .

Nakon toga gosti ostaju bez pogotka skoro punih 13 minuta u kojima se posebno istaknuo slovenski reprezentativni vratar na golu Opatije, Luka Gržentić, koji je sa nekoliko bravuroznih intervencija osujetio sve pokušaje Zagrebaša da ugroze već tada izvjesnu pobjedu domaćih vaterpolista.

S druge strane Opatijci u tom periodu igraju na pogon iskusnog Damira Glavana, strijelca čak 4 pogotka i odlično raspoloženog centra Pavlovića koji u samo jednoj minuti dva puta vara svoje čuvare i odvodi momčad trenera Kancijanića na nedostižnih 7 : 2.

Treću četvrtinu otvara pogotkom Strižić, a zatim Mudražija “krade“ Zagrebašima loptu na vanjskoj liniji te sam završava akciju za 9 : 2. Do kraja četvrtine Opatijci odličnim presingom prisiljavaju goste na pogreške nakon kojih sijevaju munjeviti kontranapadi sa laganim egzekucijama, rezultat čega je visoka prednost od osam golova razlike, koju u posljednjim sekundama svojim drugim golom uspijeva smanjiti Šteković.

U posljednjih osam minuta igra se potpuno raspada zbog velikog broja pogrešaka sa obje strane međutim i u takvom “neredu“ gosti ne uspijevaju doći do mreže pa Glavan i Mudražija samo stavljaju točku na vrlo dobru predstavu domaćih vaterpolista koja je zasigurno zadovoljila veliki broj gledatelja na tribinama.