liburnijski_derbi_nk_draga_hnk_lovran_2014_2

Početno ispitivanje snaga nije dugo trajalo; gosti u vodstvo dolaze već u 13. minuti; Abram je izveo slobodni udarac sa 25 metara, iskoristio je loše postavljeni živi zid i preciznim udarcem savladao nemoćnoga Bradičića za 0:1. Erupcija oduševljenja na terenu i tribinama još je jedan dokaz važnosti ove utakmice u taborima Drage i Lovrana. Iscrpan izvještaj pročitajte u nastavku teksta, dok veliku fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

Mošćenička Draga – Međusobni ogledi Drage i Lovrana uvijek su utakmica koje i jednima i drugima znače više od ‘utakmice’. Takva je bila i ona odigrana jučer na Slatini.

liburnijski_derbi_nk_draga_hnk_lovran_2014

Za bodove, ali i za prestiž igrale su jučer četvrto i petoplasirana momčad Prve županijske nogometne lige. U potpunosti zasluženu pobjedu, na terenu i na tribinama odnijeli su plavo-žuti iz Lovrana i još jednom dokazali tko je nogometni gospodar Liburnije što se tiče županijskog nogometa. Lijepo i sunčano vrijeme nagradilo je aktere derbija pa su uvjeti za igru bili idealni. Ambijent je bio pravi nogometni, a domaćinsku atmosferu svojim su ljubimcima priuštili Lovranci pijanci.

liburnijski_derbi_nk_draga_hnk_lovran_2014_1

U 20 minuti David Mrđenović lukavim je udarcem sa desne strane pokušao povećati vodstvo Lovrana no koncentriran je bio Bradičić i odbio je loptu u korner. Igrala se 36. minuta kada su plavo-žuti povećali vodstvo; nakon lijepog solo prodora Matovina izlazi oči u oči sa Bradičićem i preciznim udarcem povećava vodstvo Lovrana na 0:2.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto angažiraniju igru domaćih no lovranci su sa puno trke i dodavanja kontrolirali igru a samim time i rezultat. U 59. minuti Abram se lijepo oslobodio čuvara i sa lijeve je strane pucao jako i precizno no i ovaj je put na svome mjestu bio vratar domaćih Bradičić. Sa druge strane domaći u 64. prijete preko Kereša koji glavom iz izgledne situacije šalje loptu pokraj gola.

liburnijski_derbi_nk_draga_hnk_lovran_2014_3

Najbliže novom pogotku bio je Konić u 80. minuti; sa dvadesetak metara naciljao je i opalio no lopta je nažalost za goste odsjela na prečki od koje se odbila u gol-aut. I već kada se i sudačka nadoknada bližila kraju domaći su smanjili rezultat; počasni pogodak djelo je Rubinića koji je udarcem sa 16 metara savladao Vukića za konačni rezultat Draga 1, Lovran 2.

Potpuno zaslužena pobjeda igrača Vanje Petrovića koji su u svim segmentima igre bili bolji od Drage. Na to još valja dodati glasnu i neprekidnu podršku sa tribina zbog koje su se gosti osjećali kao kod kuće. Sljedeći, pretposljednji prvenstveni ispit igrači HNK Lovrana imaju na svojoj Lokvi protiv momčadi Lučkog Radnika. Susret je na rasporedu u nedjelju, 25. svibnja s početkom u 17:30.

Veliku fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

NK DRAGA – HNK LOVRAN 1:2 (0:2)
Strijelci: Abram 13′ (0:1), Matovina 36′ (0:2), Rubinić 90+’ (1:2)
Žuti kartoni: Dž. Šerifi (DRAGA), Zgodić, Periša, Jurić, Matovina, Kaligarić, Habalija, Hlanuda (HNK LOVRAN)
Glavni sudac: Mario Vučetić (Kostrena), pomoćnici: Milorad Mihić (Rijeka), Goran Šajina (Jurdani)

NK DRAGA: Bradičić, Žiković, Nuaj, Hasičić (od 46. Rubinić), Krnjatić (od 46. Turak), Ferenčak, S.Šerifi, Dž.Šerifi (kap.) (od 79. Mrvčić), Rukavina (od 53. Kereš), Adler, Frolja.