FOTO Na Automotodromu Grobnik izvrsne vožnje 77 motociklista

Nedjeljni program počinje jutarnjim slobodnim treningom u 9 sati, pa prva od pet bodovnih utrka drugog dana  kreće od 10,50 sati.

Pobjednički palac -Gerold Gesslbauer (snimio M.Krpan)

Grobničko Polje – Usprkos svim nedaćama, primjeni svih epidemioloških mjera i zaštite, kao i ograničenja uslijed sveprisutnog korona virusa, bez gledatelja u krugu Automotodroma Grobnik, u programu 76. utrke Alpe Adria International Motorcycle Championshipa (AAC) sudjeluje 77 vozača iz deset europskih zemalja. Idealni uvjeti, visoka temperatura zraka, a i samog asfalta grobničke piste, pružili su vrhunske vožnje, borbe za postolja, a pao je tek jedan rekord.

MARIN DI LENARDO (snimio M.Krpan)

Zasigurno najuzbudljivija bila je završnica dana zajedničke utrke Superbike i SStock 1000 u kojoj je favorit bio, svojevremeno višegodišnji rekorder Grobnika, Slovenac Marko Jerman, koji je svojim Ducatijem YZF R1, klase Superbike, krenuo s prve pozicije i vodio sve do desetog kruga. Tada gubi lidersku poziciju, propušta ispred sebe do tada tri vjerna pratitelja koji su bili unutar tisućinki razmaka i nakon 15 krugova pobjeđuje Čeh Michal Filla (BMW S1000 RR), ujedno pobjednik klase AA SStock 1000. Na postolju ove klase, kao treći, našao se hrvatski as Aldo Simonović. Brojniju klasu Superbike dobiva Austrijanac Gerold Gesslbauer (Yamaha R1), uz najbolje vrijeme utrke 1:27,723 minuta, više od sekundu slabije od rekorda. Jerman je na kraju ciljem prošao četvrti.

M.Di Lenardo-D.Di Lenardo-Bebić-Koprić (snimio M.Krpan)

Slovak Michal Bulik (Yamaha R6) pobijedio je u klasi AA SStock 600, a bio je sporiji tek kilometar brzine od rekorda klase. Treći u utrci bio je Talijan Nicolo Trevisan (Yamaha R6) koji brani boje MK Matulji racing.

U najbrojnijoj utrci AA Cup 1000, među 26 vozača pobijedio je Srbin David Božić (Yamaha R1), ujedno pobjednik Prvenstva Srbije, drugo mjesto Aldu Simonoviću (BMW S1000 RR) iz 1.HMK Zagreb, donijelo je pobjedu klase za Prvenstvo Hrvatske,  dok se treći Danilo Mladenović (Srbija) morao zadovoljiti najboljim vremenom kruga u utrci.

Izvrsne vožnje najjačih klasa na Grobniku (snimio M.Krpan)

Višestruki hrvatski prvak Ivan Višak (MK Križevci) pobjedom je zaključio prvi dan nastupa za AA Cup 600 i PH, dok je jedini vozač s novim rekordom staze u klasi 125 SP bio Mirko Zidarić (MK Križevci). On je u zajedničkoj vožnji, s klasom SSP 300, odvezao 1:47,110 minuta prosjekom 140,113 km/sat popravivši tako dvije godine stari rekord Doriana Velića za 638 tisućinki sekunde. U utrci klase AA SSP 300 pobijedio je Poljak Mateusz Hulewicz, a u PH Niko Kordić (MK Križevci).