Veselje domaćina NK Mune, strijelac Sandro Pecman

Ovom pobjedom Mune su zadržale vodeću poziciju prije derbija s NK Grbcima.

Mune – Utakmica koja je trebala biti rutinsko odrađeni posao pretvorila se u dramu već u trećoj minuti kada na iznenađenje svih prisutnih gostujuća devetka koristi neopreznost domaće obrane i zabija za 0:1.

Nakon toga, unatoč nepotrebnoj nervozi Mune su uspostavile pas igru koja je urodila s nekoliko dobrih prilika. Udarcima Trdića i Ivančevića tresla se greda, dok je Aljić krajnjim naporom spriječio da ”projektil“ Grbca s 30-ak metara ne zatrese njegovu mrežu. Već u 26 minuti isplatio se pritisak domaćina kada, metafora za pogodak 2 ŽNL, Sandro Pecman koristi gužvu u gostujućem petercu te zabija za 1:1.

Golgeter S. Pecman s vlakom prema 1. mjestu

Valja istaknuti još samo da je Vukelić u 39′ zatresao mrežu Željezničara, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa. Do kraja prvog dijela gledali smo igru s previše nervoze na obje strane i nekoliko nesportskih poteza prvenstveno sa strane gostiju iz Moravica. Drugo poluvrijeme igra se preselila pred gostujući šesnaesterac i bilo je samo pitanje vremena kada ćemo svjedočiti novom pogotku. Na sreću domaćih igrača i navijača nije dugo trebalo.

Ivančević je fantastičnom loptom uposlio Vukelića kojeg pritom s leđa ruši gostujući stoper i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Pecman neobranjivo puca i postavlja konačnim 2:1. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko poluprilika, ali mreže se nisu tresle.

19.kolo 2. ŽNL
NK Mune – NK Željezničar 2:1 (1:1)

Igralište: Crikvena draga, Mune
Sudac: Tomislav Stanić (Viškovo), pomoćnici: Davor Bogičević, Hrvoje Perkov (Rijeka)
Žuti kartoni: Durović, Doričić (Mune), Frković (Željezničar)
Strijelci: 0:1 Pošmuga (3′), 1:1 Pecman (26′), 2:1 Pecman (72′ – 11m)

NK Mune: Baržić, Trdić, Dramac (od 46′ Perčić), Beni, Doričić, Dubrović (od 54′ Kamenar), Šokčić (od 75′ Ružić), Ivančević (od 79′ Mohorovičić), Vukelić, Grbac, Pecman
Trener: Sandi Šneler

NK Željezničar: Aljić, Kovačević (od 17′ Perković), Jakšić, Kurjega, Matijašević, Bulić, Musulin, Milanović, Pošmuga, Škantar, Frković
Trener: Velimir Vučinić