Liburnija.net: Ekipa Opatije neposredno prije izvođenja penala @ Opatija

Juniori trenera Dalibora Zobića, pokazali su da se, iako oslabljeni, mogu ravnopravno nositi sa svojim vršnjacima koji se natječu u 1. HNL za juniore i prava je šteta da nisu izdržali tj. sačuvali vodstvo do kraja utakmice. No, nemaju si što zamjeriti, jer su pružili najviše što se u ovom trenutku moglo ( pripreme za nastavak proljetnog dijela prvenstva počele su prije 10 dana ). Veliku fotoaleriju pogledajte u nastavku teksta.

Opatija – ‘Samo’ 17 minuta dijelilo je juniore Opatije od još jednog velikog sportskog uspjeha tj. prolaza u 1/8 finala Kupa. Nisu izdržali, a da ne prime zgoditak, dok su u jedanaestercima gosti iz Zaprešića bili precizniji, spretniji i sretniji te izborili slijedeći krug natjecanja.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su domaćine u prvih 10 minuta “stisli” na njihovoj polovici, no bez ikakve opasnosti za gol domaćina. Svoj prvi napad domaći su izveli preko Kovačevića koji je uputio vrlo preciznu i upotrebljivu loptu za svoje napadače Carreru i Pribanića, koji su zasmetali jedan drugom i upropastili više nego izglednu priliku. Bilo je to u 10 minuti utakmice. No, ono što su promašili u 10′ nisu u 20′, još jedna brza i precizna akcija Opatijaca, Francetić glavom produžuje za Pribanića koji iskosa s 15 m iako okružen dvojicom gostujućih braniča rutinirano i smireno prizemnim udarcem u suprotan kut šalje loptu u mrežu za veliko veselje domaćih igrača i vodstvo 1 : 0.

Do kraja poluvremena gosti i dalje dominantni s većim posjedom lopte, no bez ijedne izrazite prigode za zgoditak.

U drugom poluvremenu, gostujući trener vrši tri izmjene i Interovci kreću odlučnije nego u prvom poluvremenu, a domaći se uspješno i korektno brane s nekoliko pokušaja polukontri. U takvoj igri gostujući igrači stvorili su dvije izgledne prilike za postizanje pogotka no Mohač i Lešković bili su neprecizni. Gosti su posebno bili opasni iz prekida (korneri i slobodni udarci), no domaći vratar Alibašić pokazao je i na današnjoj utakmici svoj potencijal i talent i uspješno je otklanjao opasnosti ispred svojih vratiju.

Kako je utakmica odmicala, primjetno je bilo da domaći ne mogu fizički pratiti ovaj ritam utakmice i sve su više povlačili. U 73′ nakon jedne brze i lijepe akcije preko svoje lijeve strane, Šlogar je ubacio točno na glavu Merlina kojem sa 7-8 m nije teško bilo, glavom pogoditi nebranjeni dio mreže vratara Alibašića za poravnanje rezultata – 1 : 1.

Do kraja utakmice, obje momčadi su imale svojih polurprilika ( samo iz prekida ), no niti jedna više nije uspjela pogoditi mrežu svojeg suparnika. Obzirom da je utakmica završila bez pobjednika u regularnom dijelu, prišlo se izvođenju penala u kojima su gosti iz Zaprešića pogodili svih 5 udaraca s 11 m, dok je domaćima to uspjelo 3 puta, Heppov udarac vratar Zaprešićana je obranio, a posljednji izvođač za Opatijce, T. Sinožić nije niti trebao pucati jer je pobjednik već bio odlučen.

Utakmicu je, po hladnom vremenu pratilo 100-tinjak gledatelja, neuobičajeno velik broj gledatelja za utakmice juniora, koji su zdušno bodrili domaće igrače i na kraju ih ispratili zasluženim pljeskom.

ZAVRŠNICA HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA – JUNIORI – SKUPINA B – 1/16
Datum: 09.02.2013.
Igralište: NK Opatije
Gledatelja: 100
Suci: Željko Frković ( Gospić ), Mato Čavarović ( Buje ), Hrvoje Mađarić ( Vrsar )
Delegat: Dragan Bobanović ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK INTER ( Zaprešić ) 4 : 6 ( 1:0, 1:1 ) – nakon izvođenja jedanaesteraca

NK OPATIJA: Alibašić, Klarin (65′ T.Sinožić), Juraga, Šaina, Kovačević, Hasičić, Srok, Paravić, Francetić, Carrera (16′ Kudrić, 80′ Mrzlić), Pribanić (90′ Hepp)
Trener: Dalibor Zobić

NK INTER: Posavec, Kalamir (46′ Tušek), Kuš (46′ Šlogar), Mlakić, Lešković, Ivić, Malivuk (46′ Merlin), Leško, Mohač, Stojanovski (59′ Hezler), Deak (72′ Grčić)
Trener: Srećko Bogdan

Strijelci:
1:0 Igor Pribanić u 20′
1:1 Filip Merlin u 73′

Jedanaesterci:
Za NK Opatiju pogodili: Paravić, Šaina i Francetić, dok je udarac Heppa vratara Intera obranio
Za NK Inter pogodili: Leško, Mohač, Tušek, Ivić i Šlogar