U 88. minuti Kvržić je potegnuo s lijeve strane, Malenica je kratko odbio loptu, ravno na noge Puljića koji je ostao smiren i poentirao – 1:0. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku.…..

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 1:0 u utakmici 31. kola Hrvatski telekom Prve lige. U 88. minuti Kvržić je potegnuo s lijeve strane, Malenica je kratko odbio loptu, ravno na noge Puljića koji je ostao smiren i poentirao – 1:0.

Bio je to vrhunac riječkog pritiska koji je u samoj završnici utakmice napokon rezultirao pogotkom. Prva opasnija akcija dogodila se u sedmoj minuti. Acosty je sjajno oduzeo loptu Mioču i gurnuo u prostor Čolaka. Napadač Rijeke sjurio se u kazneni prostor, ali Malenica je zaustavio udarac.

Tri minute kasnije Osijek je imao dobru situaciju na 18 metara, ali Hajradinović nije dobro zahvatio loptu. Rijeka je odmah uzvratila, Acosty je opasno ubacio u pet metara, ali Heber nije uspio skrenuti loptu u gol.

Nakon te prilike, napadi obaju ekipa uglavnom su sveli na opasne ubačaje, a bijeli su do najveće šanse stigli u 40. minuti. Malenica je istrčao i krivo procijenio jednu dugu loptu. Heber je na rubu kaznenog prostora uspio zaobići vratara Osijeka, ali udarac lijevom nogom nije bio precizan!

Osijek je prvi zaprijetio u nastavku. U 50. minuti Lopa je “vagao” Zutu na rubu kaznenog prostora, uslijedio je opasan udarac koji je otišao pored vratnice. Samo tri minute kasnije uslijedila je sjajna kontra Rijeke. Župarić je milimetarski točno gurnuo loptu za Acostyja koji se sjurio prema golu Osijeka, ali snažan udarac zaustavio je Malenica.

Najljepši potez utakmice, koji nije rezultirao golom, stigao je u 63. minuti. Nakon kornera, Acosty je primio loptu, izveo sjajne škarice s 15 metara, ali lopta je otišla pored vratnice! U 67. minuti Heber je oduzeo jednu loptu i krenuo u kontru. Odigrao je sjajnu loptu za Gorgona koji je na sebe navukao vratatra Malenicu i odigrao za Pavičića, ali udarac veznjaka Rijeke u čistoj situaciji u kojoj je bio prazan gol otišao je pored vratnice!

U 74. minuti Marko Marić zaradio je drugi žuti karton nakon prekršaja na Župarićem. Rijeka je od tog trenutka napala svim snagama što se isplatilo u 88. minuti.

Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku.….