FOTO Nogometaši Rijeke upisali vrijednu pobjedu protiv Dinama

Dinamo je imao svoje prilike u nastavku utakmice, ali u konačnici Rijeka je stigla do pobjede i važna tri boda.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 2:0 u utakmici 33. kola Hrvatski telekom Prve lige prekinuvši niz od tri poraza u prvenstvu.

Rijeka je sjajno krenula u utakmicu. Braut je pokrenuo akciju na lijevoj strani, Andrijašević je odlično gurnuo loptu za Antonija Čolaka, a Joško Gvardiol je u pokušaju da izbije loptu zatresao vlastitu mrežu – 1:0.

Dinamo se u igru mogao vratiti već u šestoj minuti. Ćuže je lijepo proigrao Kulenovića koji je izbio pred Pandura, ali nije bio precizan. Uslijedio je period u kojem je Dinamo imao posjed lopte, ali bez izraženijih prilika. U 35. minuti Haliloviću se otvorila prilika za udarac na 16 metara, ali lopta je otišla daleko od gola.

Na drugoj strani, samo dvije minute kasnije, Ćuže je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio. Oršić je pucao, a Pandur odlično obranio. Rijeka je u završnici u nekoliko navrata stigla pred gol Dinama, ali bez ozbiljnijeg udarca. Na drugoj strani, u 43. minuti, Moubandje je lijepo ubacio, Ademi je bio najviši, ali udarac glavom bio je neprecizan.

U samoj završnici Ćuže je pucao nakon ubačaja, Pandur je ponovo bio na mjestu. Dinamo je i na otvaranju imao posjed lopte, ali Rijeka je u 52. minuti stigla do gola. Pavičić je osvojio jednu loptu na polovici Rijeke, a Escoval je povukao kontru i u završnici odigrao za Andrijaševića. Andrijašević je sjajno gurnuo za Čolaka koji je poentirao – 2:0.

Rijeka je mogla do novog gola u 62. minuti. Čolak je okrenuo čuvara u kaznenom prostoru i ubacio, Lončar je s pet metara pucao, a Livaković iščupao loptu! U 67. minuti Halilović je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali Livaković je dobro reagirao. Dinamo je imao svoje prilike u nastavku utakmice, ali u konačnici Rijeka je stigla do pobjede i važna tri boda.