pesekni_krapina_2014

SBK Pešekani na ovom turniru su nastupili sa čak 7 natjecatelja i to: Gala Zukić U12MIX, Iva Škarica, Silvija Novak O35, Jasmin Zukić, Damir Barišić O40 te Zdravko Škarica i Marin Ružić u Open kategoriji. Fotogaleriju iz Krapine pogledajte na ovom linku

Krapina – ISBO CSBA Speed Badminton Krapina Open 2014 naziv je međunarodnog turnira koji se protekle subote održao u Krapini. Sportska dvorana srednje škole u Krapini bilo je mjesto održavanja natjecanja koje su u sklopu manifestacije ”Tjedan kajkavske kulture“ zajednički organizirali Sportsko rekreativna udruga Zagorje i Hrvatski speed badmintonski savez.

Natjecanje se bodovalo sa 250 bodova za međunarodnu ISBO ranking ljestvicu a okupilo je 66 igrača koji su se u 9 pojedinačnih i 3 kategorije parova nadmetali za naslov najboljeg. SBK Pešekani na ovom turniru su nastupili sa čak 7 natjecatelja i to: Gala Zukić U12MIX, Iva Škarica, Silvija Novak O35, Jasmin Zukić, Damir Barišić O40 te Zdravko Škarica i Marin Ružić u Open kategoriji.

Najuspješniji predstavnik Pešekana ovoga je puta bila Gala Zukić koja je u svom prvom službenom nastupu na ISBO turniru osvojila 2. mjesto, srebrnu medalju i svoje prve ISBO bodove. Silvija Novak i Marin Ružić u svojim su kategorijama osvojili treća mjesta i brončana odličja. Ostali predstavnici Pešekana svoje su nastupe okončali u skupinama.

pesekni_krapina_2014 (10)

Pobjedu je ovoga puta u najprestižnijoj open kategoriji osvojila Jasmina Keber koja je odličnim igrama uspjela pobijediti sve muške konkurente. Jasmina je u finalu u dva seta bila bolja od predstavnika Mađarske Gergelya Racza. Od ostalih hrvatskih predstavnika valja spomenuti pobjede Damira Ilića, Nikole Kučine, Borne Petka i Tatjane Zrnić pojedinačnim te pobjedu para Kučina – Dudaš u U18M DOUBLE kategoriji.

Posljednjeg vikenda u rujnu, Pešekani će nastupiti na međunarodnom turniru iz serije 250 koji će se održati u slovenskom Trbovlju.