FOTO Održan prijem za najuspješnije sportaše i klubove Primorsko-goranske županije u protekloj godini
Davor Žic 4 years ago Novosti , SportZa nagrađivanje kvalitete u sportu u 2019. godini Primorsko-goranska županija je izdvojila 250.000,00 kuna
Rijeka – U Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja održan je prijem najuspješnijih sportaša i klubova Primorsko-goranske županije. Primorsko-goranska županija tradicionalno dodjeljuje nagrade za vrhunska pojedinačna sportska postignuća i osvojene medalje na velikim sportskim natjecanjima. Osim sportašima, županijske nagrade dodjeljuju se i klubovima pojedinačno nagrađenih sportaša.
Nagrađuju se i klubovi za ostvarena ekipna klupska postignuća, klubovi čije se seniorske ekipe u ekipnim loptačkim sportovima natječu u sustavu liga na najvišoj državnoj razini, kao i za međunarodno ostvarene rezultate. Za nagrađivanje kvalitete u sportu u 2019. godini Primorsko-goranska županija je izdvojila 250.000,00 kuna.
Čestitavši najuspješnijima te uz želje za i puno uspjeha u 2020. godini, župan Zlatko Komadina je istaknuo: „Mi smo najsportskija županija i imamo doslovno sve sportove, uključujući sportove na snijegu, u vodi i pod vodom. Imamo sjajne ekipe, pojedince i rezultate i ovo je prilika da ih se sjetimo. Primorsko-goranska županija prati sport kroz razne načine, kroz Goranski sportski centar, Zajednicu sportova PGŽ, Savez sportskih društava, Savez sportskih invalida i druge saveze te kroz kapitalne projekte i ulaganje u Platak stvaramo uvjete da bi bili najsportskija županija u Hrvatskoj“.
Prisutnima se obratio te im čestitao na ostvarenima rezultatima pomoćnik glavnog tajnika Ureda za programe lokalnog sporta Siniša Krajač.
Primanje Najuspješnijih Sportaša I Klubova PGŽ-a
Filip Klarić, član Boćarskog kluba Sveti Jakov | za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore održanom u Alassio (Italija), te brončanu medalju u štafetnom izbijanju | |
Lovro Šipek, član Boćarskog kluba Sveti Jakov | za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore održanom u Alassio (Italija), te osvajanje dvije brončane medalje nastupajući u brzinskom i štafetnom izbijanju | |
Karlo Šaban, član Boćarskog kluba Sveti Jakov | za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore održanom u Alassio (Italija), te osvajanje brončane medalje u štafetnom izbijanju | |
Leon Petz, član Boćarskog kluba Vargon | za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore održanom u Alassio (Italija). te osvajanje brončane medalje u preciznom izbijanju | |
Mateo Pejić, član Boksačkog kluba King | za osvajanje srebrne medalje na Europskom kadetskom prvenstvu održanom u Tbilisiju (Gruzija), u kategoriji -76 kg | |
Ursula Balas, članica Jedriličarskog društva Val | za nastup na Europskom prvenstvu održanom u Hyeres (Francuska), u klasi laser 4.7, i osvajanje srebrne medalje | |
Roko Stipanović, član Jacht kluba Croatia – Opatija | za osvajanje srebrne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu održanom u Kingstonu (Kanada), u klasi laser 4.7 | |
Marina Mavrinac Matulja, članica Športsko ribolovnog društva Zubatac | za nastup na 4. Svjetskim ribolovnim igrama održanim u Langebaan, (Južnoafrička Republika), u disciplini lov štapom s obale, i osvajanje zlatne medalje | |
Laura Lisac, članica Karate kluba Delta | za nastup na Svjetskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore, u Santiagu (Čile), u kategoriji kadeta +54 kg, te osvajanje brončane medalje | |
Adrian Barić, član Kickboxing kluba Sušak | za osvajanje u kategoriji kick contact – 69 kg brončane medalje, te u kategoriji light contact – 69 kg srebrne medalje. na Europskom prvenstvu u kickboxingu, održanom u Györ (Mađarska) | |
Ana Jović, članica Kickboxing kluba Sušak | za osvajanje zlatne medalje u kategoriji point fighting – 42 kg na Europskom prvenstvu u kickboxingu, održanom u Györ (Mađarska) | |
Saša Miloš i Iris Despotović, članice Sportsko-rekreacijskog društva Viševica | za nastup u sastavu na Europskom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji održanom u Berlinu (Njemačka), te osvajanje zlatne medalje | |
Andrej Krstinić, član Športsko streljačkog kluba Dub | za osvajanje zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu održanom u Uljanovska (Rusija) u gađanju samostrelom | |
Laura Štefanac, članica Atletskog kluba Kvarner | za osvajanje zlatne medalje u bacanju koplja, na Europskom prvenstvu u atletici za gluhe, održanom u Bochumu (Njemačka) | |
Antonio Franko, član Triatlon kluba Rival | za osvajanje brončane medalje na Europskom prvenstvu u paratriatlonu, održanom u Valencia (Španjolska) | |
Karlo Petranović, član Kuglačkog kluba Goranin | za nastup na Svjetskom kupu u kuglanju održanom u Rokycany (Češka), te osvajanje brončane medalje | |
Ana Jambrović, članica Kuglačkog kluba Mlaka | za nastup na 23. Svjetskom pojedinačnom kupu održanom u Prerovu (Češka), te osvajanje brončane medalje, kao i za nastup u sastavu reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u kuglanju u Rokycany (Češka), te osvajanje zlatne medalje | |
Anamarija Grdić, članica Kuglačkog kluba Mlaka | za nastup na 13. Svjetskom mlađem juniorskom prvenstvu održanom u Rokycany (Češka), u disciplini pojedinačno i sprint, te osvajanje srebrnih medalja | |
Mirna Bosak, članica Kuglačkog kluba Mlaka |
za nastup na 23. Svjetskom pojedinačnom kupu održanom u Prerovu (Češka), te osvajanje zlatne medalje, kao i za nastup u sastavu reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u kuglanju u Rokycany (Češka), te osvajanje zlatne medalje | |
Tihana Čavlović, članica Kuglačkog kluba Mlaka | za nastup u sastavu reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u kuglanju u Rokycany (Češka), te osvajanje zlatne medalje | |
Milana Pavlic, članica Kuglačkog kluba Mlaka | za nastup u sastavu reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u kuglanju u Rokycany (Češka), te osvajanje zlatne medalje | |
Vedran Dumenčić, član
Sportskog kluba slijepih Rijeka |
za nastup na Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe održanom u Zagrebu, te osvajanje srebrnih medalja nastupajući pojedinačno i ekipno | |
Mario Muškardin, član
Sportskog kluba slijepih Rijeka |
za nastup na Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe održanom u Zagrebu, te osvajanje srebrne medalje nastupajući ekipno |
NAGRAĐENI KLUBOVI:
za SENIORSKE REZULTATE:
Kuglački klub Mlaka | za ostvarene rezultate članica kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Sportsko-rekreacijsko društvo Viševica | za ostvarene rezultate članica kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Športski streljački klub Dub | za ostvarene rezultate člana kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Atletski klub KVARNER | za ostvarene rezultate članice kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Triatlon klub Rival | za ostvarene rezultate člana kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Športsko ribolovno društvo ZUBATAC | za ostvarene rezultate članice kluba u seniorskoj konkurenciji | |
Sportski klub slijepih Rijeka | za ostvarene rezultate članova kluba u seniorskoj konkurenciji |
za JUNIORSKE REZULTATE:
Boćarski klub Sveti Jakov | za ostvarene rezultate članova kluba u juniorskoj konkurenciji |
Boćarski klub Vargon | za ostvarene rezultate člana kluba u juniorskoj konkurenciji |
Jedriličarsko društvo Val | za ostvarene rezultate članice kluba u juniorskoj konkurenciji |
Jacht klub Croatia-Opatija | za ostvarene rezultate člana kluba u juniorskoj konkurenciji |
Kickboxing klub Sušak | za ostvarene rezultate člana kluba u juniorskoj konkurenciji |
Kuglački klub MLAKA | za ostvarene rezultate članica kluba u juniorskoj konkurenciji |
NAGRAĐENI KLUBOVI – EKIPNA KLUPSKA POSTIGNUĆA
|
osvajanje zlatne medalje u ekipnom sastavu na Svjetskom kupu održanom u Ludwigshafen (Njemačka), u seniorskoj konkurenciji |
osvajanje zlatne medalje u ekipnom sastavu na Ligi prvaka održanoj u Zaprešiću (Hrvatska), u seniorskoj konkurenciji |
NAGRAĐENI PRVOLIGAŠKI KLUBOVI
Košarkaški klub Adria Oil „Škrljevo“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige – Hrvatski telekom premijer liga |
Rukometni klub „Zamet“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige -Paket 24 Premijer liga |
Ženski rukometni klub „Zamet Rijeka“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
1. HRL za žene |
Ženski rukometni klub „Murvica“ Crikvenica | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
1. HRL za žene |
Vaterpolski klub „Primorje Erste Bank“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
Prvenstvo Hrvatske muški |
Vaterpolski klub „Primorje Erste Bank“ – ženska sekcija | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
Prvenstvo Hrvatske žene |
Ženski nogometni klub „Rijeka“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
1. HNLŽ |
Hrvatski nogometni klub „Rijeka“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige – Hrvatski telekom prva liga i osvajanje drugog mjesta Lige, te za osvajanje Hrvatskog nogometnog kupa |
Hrvatski akademski odbojkaški klub „Rijeka Croatia osiguranje“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige – Superliga – hrvatska ženska odbojkaška liga, te za sudjelovanje u finalu kupa Republike Hrvatske |
Muški odbojkaški klub „Rijeka“ | sudjelovanje u najvišem rangu državne lige –
Superliga – hrvatska muška odbojkaška liga, te za osvajanje trećeg mjesta |
Ovo je arhivski članak. Stranice su u međuvremenu redizajnirane.
Kreni od početne stranice - Poduckun.net