Na regati su nastupila 52 jedriličara, koji su prvog dana natjecanja, prošlog petka, jedrili po maestralu. Rezultate provjerite u nastavku teksta.

Mošćenička Draga – Proteklog vikenda, u akvatoriju ispred Mošćeničke Drage, održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u klasi šljuka (Sipar International), te Međunarodna regata ‘In memoriam Tomislav Armanda’, za tri klase (Laser 4.7, Laser radial, Optimist) u organizaciji Jedriličarskog kluba Orion.

Na regati su nastupila 52 jedriličara, koji su prvog dana natjecanja, prošlog petka, jedrili po maestralu, koji je puhao brzinom od 14 do 18 čvorova, dok su u subotu i nedjelju jedrili po jugu jačine oko 10 čvorova.

U klasi Laser 4.7 prvo mjesto osvojio je Mateo Pavinčić, drugo mjesto Paolo Mauričić, a treće Lorenzo Marinčić (sva trojica iz YC Opatija), dok je u klasi Laser Radial prvo mjesto osvojio Uroš Judež, drugo mjesto Vid Lah (oba BD Ranca Ptuj), a treće mjesto Nikolina Prtenjača (YC Tramontana Opatija).

Krešimir Buneta (YC croatia Opatija) osvojio je prvo mjesto u klasi Optimist, drugo mjesto pripalo je Tomasu Hamerlitzu (YC opatija), dok je treće mjesto osvojio Leo Stupar (YC 3. Maj).

Talijanska posada Enrico Michel / Stefano Longhi osvojila je prvo mjesto i klasi Šljuka, na drugo mjesto plasirala se posada Bojan Grego / Vlado Grego, a treće mjesto pripalo je posadi Fabio Rochelli / Daniela Semec iz Italije.

Obzirom da se regata bila otvoreno prvenstvo Hrvatske, a za Prvaka Hrvatske računaju se samo naši natjecatelji, možemo konstatirati da su domaćini, Nikola i Dijana Dešković, iz JK Orion treći u državi.