otvoreno_prvenstvo_opatije_tenis_klub_2014

Nastupilo je ukupno 49 tenisačica i tenisača iz 11 klubova i jedan dječak državljanin Rusije. Brojniji su bili dječaci, nastupilo je 32 tenisača i 17 tenisačica. Veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Opatija – Na terenima teniskog kluba Opatija, od subote do ponedjeljka, održano je po 22. put Otvoreno Prvenstvo Opatije u tenisu za dječake i djevojčice do 14. godina.

Nastupilo je ukupno 49 tenisačica i tenisača iz 11 klubova i jedan dječak državljanin Rusije. Brojniji su bili dječaci, nastupilo je 32 tenisača i 17 tenisačica. Domaćini Opatijci nastupili su sa troje tenisača. Novigrad, Požega, Poreč, Umag, Pula, Zagreb, Bale, Kastav, Rukavac, Rijeka, Mali Lošinj i Opatija, gradovi su i mjesta od kuda su bili takmičari!

otvoreno_prvenstvo_opatije_tenis_klub_2014_1

Polufinalni mečevi, i kod dječaka i kod djevojčica, bili su lijepi i izuzetno napeti. Vid Kovačić, član kluba Ivan Merz iz Zagreba i kasniji pobjednik turnira, pobijedio je Admira Kalendera člana Tennis Teama iz Umaga, rezultatom 7:5; 6:4. Drugi polufinalni par bio je riječki susret, obojica su članovi kluba Kvarner. Relativno lako pobjedio je Tin Dizdarević s rezultatom 6:3; 6:1. Iscrpljujući polufinalni meč nije ostavio traga na Vidu Kovačiću, te je izvojevao pobjedu s rezultatom 6:1;6:3. No rezultat ne odaje događanja na terenu, finalni susret bio je napet, ljep i nadasve kvalitetan. Izmjenjivani su dugi i kvalitetni udarci, a ovaj put Vid je bio bolji.

Prvi polufinalni susret kod djevojaka bio je susret sestara Kornelie i Danijele Hunčak, članice tenis kluba Kastav. Iskusnija Kornelia pobijedila je rezultatom 6:2;6:0. Rijetkost je da na nekome turniru nastupe dvije sestre, kao sestre Wiliams, a na našem turniru nastupila je i treća sestra Renata, uz bratića Adriana, i izgubila u drugome kolu od Daniele.

U drugom polufinalnom susretu susrele su se prošlogodišnja finalistica 21. OP Opatije Monika Dedaj, članica tenis kluba Uljanik iz Pule, i Lea Subotić iz Kvarnera Rijeka. Lea je pružila veliki otpor iskusnoj protivnici u prvome setu, koji je završio rezultatom 4:6, dok je u drugome setu Lea pokleknula sa rezultatom 0:6. Finalni susret bio je nastavak prošlogodišnjeg finala Monike Dejaj, koja je ovaj put godinu starija i iskusnija, superiorno porazila Danielu Hunčak s rezultatom 6:4;6:1. I ako se rezultatski ne bi reklo, susret je bio na visokoj razini i kvalitetan susret dviju mladih tenisačica!

otvoreno_prvenstvo_opatije_tenis_klub_2014_2

Kod parova u konkurenciji dječaka pobjedili su finalisti pojedinačnog dijela turnira Tin Dizdarević i Vid Kovačić. Pobijedili su par Luka Rodić i Stjepan Balen, obojica Kvarneraša! Prvi set pobjedili su s lakoćom, dok se u drugome setu vodila iscrpljujuća borba, set je završio s rezultatom 7:5. I kod djevojaka pobjedio je par finalistica u pojedinačnoj konkurenciji Kornelia Hunčak i Monika Dedaj. Drugi finalni par bio je Daniela Hunčak (Kastav) i Matea Biondić (Kvarner). Finalni rezultat bio je 6:1; 6:4.

Kao Vrhovni sudac sudio je opatijac Anton Činko, te suci Sanjin Uravić iz Ičića i Davor Benić iz Rijeke. Cijelo takmičenje bilo je dobro organizirano, a svi susreti protekli su u pravom sportskom nadmetanju, bez primijedbi ili ekscesa!