dodjela_priznanja_sportasima_opatija_2014

Predsjednik ŠSGO Kirigin zahvalio je svim sportašima, izrazivši uvjerenje da i u buduće izvrsni rezultati neće izostati. Fotogaleriju sa svečanosti pogledajte na ovom linku

Opatija – Sportski savez Grada Opatije i Grad Opatija jučer su organizirali primanje sportaša koji su u prvoj polovici 2014. godine, postigli zapažene sportske rezultate.

Za postignute sportske rezultate priznanja i prigodne nagrade tako primili su Mateo Šepić (Speed badminton klub Pešekani), Paolo Mavričić (Jedriličarski klub Opatija), Ivan Košta (Streljački klub DVD Opatija), Suzana Lunder (Streljački klub DVD Opatija), Pamela Samarđić (Streljački klub DVD Opatija), Matea Kršanac (Streljački klub DVD Opatija), Maja Zorić (Karate klub Opatija), Zvonimir Živković (Karate klub Volosko), Azra Saleš (Karate klub Opatija), Raisa Gojak (Streljački klub DVD Opatija), Ivona Tubić (Karate klub Opatija), seniorska ekipa Nogometnog kluba Opatija i seniorska ekipa Vaterpolo kluba Opatija 1981.

Sportašima su priznanja i prigodne nagrade uručili gradonačelnik Ivo Dujmić i predsjednik Športskog saveza Grada Opatije Fernando Kirigin, dok su je prigodnom programu nastupila Ženske klapa Volosko.

Fotogaleriju sa svečanosti pogledajte na ovom linku

Nagrađeni sportaši:

Matea Kršanac (Streljački klub DVD Opatija)
1. mjesto u Ligi Hrvatskog streljačkog saveza u kategoriji 10 metara serijska zračna puška 20 hitaca – kadetkinje pojedinačno
2. mjesta pojedinačno i ekipno na Prvenstvu Hrvatske za kadetkinje u gađanju serijskom zračnom puškom
2. u ekipnoj konkurenciji na Prvenstvu Hrvatske za juniorke u gađanju serijskom zračnom puškom

Mateo Šepić (Speed badminton klub Pešekani)
1. mjesto na jakom turniru ISBO Speedminton Slovak Open 2014, u 6 mečeva je ostvario 6 pobjeda. Dvanaestogodišnji Mateo je slavio u konkurenciji dječaka do 14 godina te je tako u svom drugom službenom nastupu ostvario i drugu pobjedu

Ivan Košta (Streljački klub DVD Opatija)
1. mjesto u Ligi Hrvatskog streljačkog saveza u kategoriji 10 metara serijska zračna puška 40 hitaca – juniori pojedinačno
član juniorske ekipe Streljačkog kluba DVD Opatija koja je u istoj ligi osvojila 2. mjesto u ekipnoj konkurenciji

Paolo Mavričić (Jedriličarski klub Opatija)
3. mjesto na travanjskoj regati Europa kupa u Fraglia Vela Malcesine u klasi Laser 4,7. Koliko je taj rezultat značajan govori činjenica da je na regati nastupilo 166 natjecatelja iz 14 država

Pamela Samarđić i Suzana Lunder (Streljački klub DVD Opatija)
članice ekipe Streljačkog kluba DVD Opatija koja je osvojila 1. mjesto u Ligi Hrvatskog streljačkog saveza u kategoriji 10 metara serijska zračna puška 40 hitaca – seniorke ekipno
ista ekipa osvojila je i treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske za seniorke u gađanju serijskom zračnom puškom

Raisa Gojak (SK DVD Opatija)
1. mjesto u Ligi Hrvatskog streljačkog saveza u kategoriji 10 metara serijska zračna puška 40 hitaca – seniorke pojedinačno
dio ženske seniorske ekipe Streljačkog kluba DVD Opatija koja je osvojila istu ligu u ekipnoj konkurenciji
na seniorskom Prvenstvu Hrvatske je osvojila 3. mjesta u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji

Zvonimir Živković (Karate klub Volosko)
na Prvenstvu Hrvatske u karateu koje se 14. i 15. prosinca prošle godine održalo u Zagrebu, Zvonimir je postao prvak Hrvatske u kategoriji mlađih seniora iznad 78 kilograma

Maja Zorić (Karate klub Opatija)
na Europskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore koje se od 7. do 9. veljače održalo u portugalskom Lisabonu Maja je osvojila brončanu medalju u konkurenciji juniorki iznad 59 kilograma
1. mjesto na Prvenstvu regije (Primorsko-goranske i Istarske županije)
1. mjesto na Memorijalu Zagreb
2. mjesto na slovačkom Grand Prixu
2. mjesto na Virovitica Openu

Azra Saleš (Karate klub Opatija)
kao članica Hrvatske seniorske karate reprezentacije na Europskom prvenstvu koje se održalo u svibnju u finskom Tampereu osvojila je brončanu medalju u borbama u ekipnoj konkurenciji
2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske
1. mjesto na turniru Svjetskog kupa u Laškom
3. mjesto na Zlatnom pojasu Čačka.

Ivona Tubić (Karate klub Opatija)
dvije brončane medalje na Europskom seniorskom prvenstvu u finskom Tampereu – pojedinačno do 68 kg i u ekipnoj konkurenciji kao članica Hrvatske reprezentacije
1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u konkurenciji seniorki do 68 kg

Nogometni klub Opatija
Iza opatijskih nogometaša je jedna od najboljih sezona u povijesti kluba – prvo su po treći put u zadnje četiri godine osvojili Kup Primorsko-goranske županije, da bi 2 tjedna kasnije uzeli i naslov prvaka 3. hrvatske nogometne lige – Zapad. Ovom izuzetnom uspjehu Nogometnog kluba Opatija pridonijeli su Tomislav Peterfai, Dalibor Zobić, Bernard Šuker, Igor Tkalčević, Ivan Brozović, Marko Francetić, Marko Bjelanović, Marko Krešić, Antun Dunković, Dario Mance, Toni Rudan, Luka Jakopović, Vladimir Gnip, Josip Žgomba, Damir Radomir, Matej Smolić-Ročak, Goran Brajković, Danijel Lazić, Saša Kolić, Deni Erceg, Vedran Čubelić, kapetan Niko Vlatković i trener Zoran Bogolin.

Vaterpolo klub Opatija 1981
Vaterpolisti Opatije 1981 odigrali su još jednu sezonu za pamćenje! Osvojili su 1. B hrvatsku vaterpolsku ligu, postavši tako prva ekipa koja je od formiranja ove lige uspjela obraniti naslov pobjednika. Opatijci su kroz cijelu sezonu bili izuzetno dominantni i uvjerljivi, a naslov su matematički osigurali već 2 kola prije kraja prvenstva. Ekipu su vodili treneri Danijel Kancijanić, Željko Šimac i Milan Samac, a u obrani naslova prvaka sudjelovali su Fran Čubranić, Dorijan Čudina, Stipan Stilinović – Dimitrijević, Igor Martinčić, Gabriel Strižić, Dario Rakovac, Damir Glavan, Ivo Radetić, Denis Juraga, Sanjin Deželjin, Vedran Deželjin, Bojan Car, Nino Mudražija, Tin Žulić, Krešimir Turina, Luka Pavlović, Matej Blažić, Teodor Hraste, Ivan Popović i Tin Vrdoljak.