[FOTO] Pod velikim pljuskom Rijeka i Slaven Belupo završili neriješeno

Na otvaranju drugog dijela, u 52. minuti Murić je ubacio, a Andrijašević sjajno poentirao glavom za prekid niza od 495 minuta bez prvenstvenog gola!

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa odigrali su 1:1 u utakmici 25. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka je prekinula golgeterski niz u prvenstvu te je nakon 495 minuta postigla pogodak, ali je isto tako nastavljen niz od 125 dana bez domaće prvenstvene pobjede.

U osmoj minuti, nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta je došla do Tomečaka koji je potegnuo s 25 metara, ali nije bilo posla za vratara Filipovića.

Slaven je do vodstva mogao u 12. minuti. Glavčić je proigrao Knolla koji je ostao sam pred golom Rijeke, ali Nevistić odlično brani.

U nastavku akcije i Iličić se našao u sjajnoj poziciji, ali njegov udarac je blokiran.

U 16. minuti Lončar je sjajno odigrao za Menala koji je bio brži od vratara i prsima gurnuo loptu, ali nažalost lopta je otišla u gol aut.

Samo tri minute kasnije Drmić je bio u dobroj situaciji u kaznenom prostoru, ali previše je oklijevao i propala je prilika.

Ali ni gosti nisu ostali dužni. U 22. minuti Nakon kornera Rijeka je krenula u kontru koju su gosti presjekli. Na kraju se otvorila dobra pozicija za Boseca čiji je udarac s 18 metara završio u bloku.

Rijeka je pokušavala i udarcima s poludistance koji su, uzevši u obzir jaku kišu, bili posebno neugodni. Lončar (28′) je potegnuo s tridesetak metara, Filipović je uspio ukrotiti udarac.

Na drugoj strani, Glavčić je proigrao Iličića koji je uspio prebaciti Galešića i izaći sam pred Nevistića, ali branič Rijeke uspio se iskupiti i klizećim startom otkloniti opasnost.

Do kraja prvog dijela valja istaknuti pokušaj Menala (39′), nakon ubačaja Murića, koji nije imao potrebnu silinu, dok je na drugoj strani Božič pretrčao praktički cijeli teren, ali udarac nije bio precizan.

Slaven se probudio odmah nakon gola Rijeke. U 55. minuti Lulić se lako riješio pratnje Štefulja i odlično pucao, ali Nevistić je još jednom odlično reagirao. Samo minutu kasnije i Knoll je bio u odličnoj poziciji na pet metara do gola, ali udarac glavom otišao je pored vratnice.

U 66. minuti Iličić je primio dugu loptu u kaznenom prostoru. Capan se poskliznuo, Iličić se okrenuo i pucao, ali Tomečak je blokirao udarac.

Rijeka je uzvratila u 71. minuti. Drmić je ubacio, ali udarac Andrijaševića glavom nije bio precizan.

Slaven je dobru igru naplatio u 75. minuti.  Jednu dugu loptu Lulić je spustio za van Bruggena koji je sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora – 1:1.

U 82. minuti Mudražija se sjurio prema golu Slavena i potegnuo s 18 metara, Filipović je sjajno reagirao na golu Slavena.