HNK Rijeka s visokih je 3:1 danas na Rujevici porazio Osječane te tako dodatno osigurao poziciju na prvenstvenoj tablici iza „nedodirljivog“ Dinama. Kako je protekao susret provjerite u velikoj fotogaleriji…

Rijeka – Bijeli su se vratili pobjedama, a „ceh“ je platio izravni konkurent za drugo mjesto Osijek. HNK Rijeka s visokih je 3:1 danas na Rujevici porazio Osječane te tako dodatno osigurao poziciju na prvenstvenoj tablici iza „nedodirljivog“ Dinama.

Domaćini su pred oko četiri i pol tisuće gledatelja na Rujevici dobro otvorili utakmicu i nakon nekoliko pokušaja već u 10. minuti poveli. Tibor Halilović je sjajno potegnuo s dvadesetak metara za prvijenac u dresu Rijeke!

Sljedećih dvadesetak minuta donijele su po jednu priliku pred svakim vratima, pri čemu je Osijek bio opasniji. Abazaj je sjajno prošao kroz obranu Rijeke, ostao sam na 14 metara i potegnuo. Župarić je uklizao, skrenuo je loptu koja je prevarila Slugu, ali srećom otišla je iznad grede. A zatim je u 30. minuti zvjezdani trenutak doživio mladi Ivan Lepinjica. Nakon sjajnog ubačaja iz slobodnog udarca, Lepinjica je poentirao glavom i povećao vodstvo Rijeke na 2:0.

Do kraja poluvremena udarce prema golu gostiju uputili su Puljić i Acosty, a s druge strane prijetio je Marić, ali Sluga i Malenica pokazali su se na visini zadatka.

Dobar dio drugog poluvremena igra je bila „umrtvljena“. Riječani su se povukli čuvajući vodstvo, a gosti nisu imali dovoljno kvalitete da ozbiljnije zaprijete golu „bijelih“.. Iznimka je bila prilika Osijeka u 69. minuti – Boban je sjajno potegnuo s tridesetak metara, odlična intervencija Sluge spasila je riječku mrežu. Niti na osječkom golu nije bilo previše „drame“, jer dva dalekometna pokušaja Acostyja nisu uznemirila Malenicu.

I onda su u zadnjih deset minuta pala dva pogotka. Prvi su poentirali Osječani u 82. minuti. Nakon kornera, Ejupi je bio najspretniji i dao malo nade svojim suigračima i napadačima. Tu nadu četiri minute kasnije ugasio je Jakov Puljić, koji je u 86. minuti dočekao jedno ispucavanje Sluge i uz malo sreće poentirao te postavio konačnih 3:1.

Hrvatski telekom 1. liga, 25. kolo
Rijeka – Osijek 3:1
Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4347. Sudac: Igor Pajač (Zelina)
Strijelci: 1:0 Halilović (10′), 2:0 Lepinjica (30′), 2:1 Ejupi (82′), 3:1 Puljić (86′)
Žuti kartoni: Lepinjica, Acosty (Rijeka), Grgić, Tomelin, Škorić, Pušić, Kleinheisler (Osijek).

Rijeka: Sluga, Kvržić, Župarić, Velkovski, Smolčić (od 88′ Capan), Halilović, Lepinjica, Murić (od 88′ Ristovski), Gorgon, Acosty (od 76′ Bušnja), Puljić.

Osijek: Malenica, Janža, Tomelin, Kleinheisler, Kamenar (od 46′ Boban), Škorić, Pušić, Grgić, Marić, Pilj (od 46′ Lopa), Abazaj (od 75′ Ejupi).