FOTO Rijeka nadigrala Aberdeen i izborila playoff Europske lige

Bijeli su tako na najbolji mogući način uzvratili škotskoj momčadi za eliminaciju prije četiri godine, a Rijeka je prema svemu prikazanom zaslužila plasman u daljnje natjecanje.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Aberdeen 2:0 u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Europske lige i s ukupnih 4:0 ostvarili su plasman u četvrto, posljednje kolo doigravanja, pred ulazak u skupine ovog natejcanja. Rijeka će put u skupine tražiti protiv belgijskog Genta koji je u četvrtak svladao na domaćem terenu AEK Larnaku 3:0 i potvrdio polaz nakon remija u prvoj utakmici (1:1).

Domaćin je gajio nadu da ranim pogotkom može zakomplicirati utakmicu. Sve sumnje nestale su već u desetoj minuti. U trenucima kada je Aberdeen pokušavao visokim ubačajima isprovocirati priliku, Acosty je povukao kontru i odigrao za Kvržića koji je sjajno ubacio. Lončar je bio najbrži u kaznenom prostoru i lopta je završila u mreži – 0:1!

Aberdeen je u tom trenutku trebao čak četiri pogotka da bi izborio plasman u idući krug, a bilo kakve nade koje je domaćin gajio nestale su u 20. minuti kada je Funso Ojo zbog grubog prekršaja na Capanu zaradio drugi žuti karton.

Škotska momčad teško je dolazila pred gol Rijeke, dok su bijeli na drugoj strani mudro iskoristili prostor koji su im ostavili domaći nogometaši.

Rijeka je praktički pri svakom izlasku na gostujuću polovicu djelovala opasno. Maxwell Acosty ponovo je povukao kontru, branič Aberdeena klizećim startom izbio je loptu samo do Kvržića.

Uslijedio je novi točan ubačaj, Čolak je bio najviši i poentirao – 0:2!

Sve nakon toga svelo se na kontrolu igre od strane Rijeke i pokušaje Aberdeena da barem djelomično ublaži poraz. Domaćin je u prvom dijelu najbliže golu stigao u samoj završnici, Hedges je pokušao s 25 metara, a Prskalo je bio siguran.

Prvih 15 minuta drugog poluvremena donijelo je pokušaj Capana glavom i najzedu galebova na tribine stadiona Pittodrie, nešto na što su domaćini naviknuli.