[FOTO] Rijeka pobijedila Dragovoljac, Bijeli se vratili na prvo mjesto

Rijeka ponovno na vrhu ljestvice!

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac u utakmici 18. kola Hrvatski telekom Prve lige, te su ponovo zasjeli na prvo mjesto na ljestvici.

Bijeli su iskoristili remi Gorice i Osijeka preskočivši Osijek na vrhu ljestvice. Statistički gledano Rijeka je u ovoj utakmici prešla granicu od 1.500 golova u HNL-u iako u tu statistiku ulaze i utakmice koje je u povijesti dobila za zelenim stolom (3:0).

Hrvatski dragovoljac je bio konkretniji na otvaranju utakmice. U devetoj minuti, nakon dva ubačaja iz kuta, neugodan udarac Mamića s 20 metara okrznuo je jednog igrača Rijeke i završio u trećem korneru koji nije polučio opasnost.

Rijeka je povela u 16. minuti. Murić je odigrao loptu za Vučkića koji ju je iščeprkao u kaznenom prostoru i gurnuo pred gol. Branič Dragovoljca kratko je odbio loptu, natrčao je Obregon i pospremio – 1:0.

Uslijedili su pokušaji Mamića (21′) i Obregona (25′), te udarci Murića (30′) i Bušnje (31′), ali rezultat na semaforu se nije mijenjao. Murić je još jednom pokušao s ruba kaznenog prostora (31′), a njegov udarac u 35. minuti završio je ponovo u obrambenom bloku. Dragovoljac je prijetio u 39. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Lukić je pucao glavom preko gola. I kada se već polako prvo poluvrijeme približavalo kraju, Murić je još jednom okušao udarac s 18 metara i sjajno pogodio suprotan kut, a lopta je od vratnice završila u mreži – 2:0.

Rijeka je odlično otvorila drugi dio. U 47. minuti Čerin je odigrao dugu loptu, Mamić je loše reagirao i samo spustio loptu za Murića koji ju je pospremio u mrežu – 3:0. Gosti su prijetili u 53. minuti. Smolčić je pogriješio u ispucavanju, Vuco je uzeo loptu, sjurio se prema golu, ali udarac nije bio precizan. U 65. minuti gužva pred golom Rijeke, Štrkalj nije dobro reagirao u dobroj situaciji. Samo dvije minute kasnije Dragovoljac je smanjio. Momčad Rijeke zaspala je nakon kornera, Petković je ostao sam kao duh i pogodio – 3:1.

U 70. minuti Murić je sjajno proigrao Abassa koji je uspio pucati vrškom kopačke, ali vratar Šubarić uspio je obraniti udarac. Tri minute kasnije Vučkić je sjajno proigrao Abassa koji je ostao sam pred golom, ali Šubarić opet brani. Rijeka je do četvrtog kola stigla u 80. minuti. Murić je još jednom sjajno naciljao s distance za 4:1 i hattrick.