FOTO Rijeka ‘pregazila’ Istru uz četiri gola Čolaka, ali nedovoljno za drugo mjesto

Rijeci je trebala pobjeda protiv Istre i remi Osijeka i Lokomotive. Prvi uvjet bijeli su ispunili bez puno muke, već do kraja prvog poluvremena u mreži gostiju bile su tri lopte, a sve tri uputio je Čolak.

Rijeka – Dramatičnim finišem HNK Rijeka „ispala“ je iz kvalifikacija za Ligu prvaka. No, dramatični finiš nije se dogodio na Rujevici, gdje su „bijeli“ pregazili Istru uz četiri pogotka Antonija Čolaka, već u Osijeku gdje je Lokomotiva dvije minute prije kraja utakmice zabila pobjednički pogodak i izborila drugo mjesto koje su lovila sva tri kluba.

Rijeci je trebala pobjeda protiv Istre i remi Osijeka i Lokomotive. Prvi uvjet bijeli su ispunili bez puno muke, već do kraja prvog poluvremena u mreži gostiju bile su tri lopte, a sve tri uputio je Čolak. Prvi pogodak pao je u 18. minuti – Andrijašević je na prvu „zavrnuo“ loptu koja je stigla u šesnaesterac gostiju i pogodio stativu, a Čolak je „odbijanac“ pospremio u mrežu.

Drugi gol Čolak je zabio u 24. minuti, nakon što ga je preciznom loptom pronašao Pavičić koji je probio lijevu stranu gostujuće obrane. Najbolji riječki strijelac do hattricka je stigao u 35. minuti iz kaznenog udarca.

Močinić je u šesnaestercu Istre rukom obranio udarac Andrijaševića, a Čolak je rutinirano poslao loptu u mrežu. Na odmor se otišlo s 3:0 na Rujevici i 0:0 u Osijeku, a Rijeku je 45 minuta dijelilo od drugog mjesta.

U drugom dijelu nastavila se „bijela“ kanonada. Čolak je u 54. minuti u mrežu pospremio „odbijanac“ i upisao svoj 20. pogodak ove sezone te se izjednačio s Caktašem na vrhu ljestvice.

Istra je nakon toga „proigrala“, Guzina je u 60. minuti prekrasnim pogotkom smanjio vodstvo „bijelih“, a zatim povećao svoj „golgeterski saldo“ iz penala u 78. minuti.

No, jasno je bilo da Istra ne može ugroziti pobjedu Rijeke. Sve oči su bile uprte u Osijek, gdje je bilo 1:1 sve do 88. minute kada je Danijel Lončar autogolom Lokomotivu poslao na drugo mjesto.