rijeka cibalija vinkovci 2017 nogomet (3)

Izabranici Matjaža Keka pitanje pobjednika riješili su u prvom poluvremenu. Cibalia je doduše odlično parirala do 34. minute, ali osim udarca Baše na otvaranju nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti. Veliku fotoglaeriju s utakmice pogledajte na ovom linku

rijeka cibalija vinkovci 2017 nogomet (4)

Vinkovci – Nogometaši Rijeke pobijedili su Cibaliju u utakmici 26. kola MAXtv Prve lige zadržavši četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Dinamom uoči derbija na Rujevici iduće subote.

Rijeka je polako gradila igru, nakon što riječki nogometaši nisu dobro završili nekoliko izglednih situacija, domaćina je načeo Filip Bradarić.

U 34. minuti Andrijašević je u završnici s desne strane ubacio, Gorgon nije dobro zahvatio loptu koja je s(p)retno došla do Bradarića kojem pak nije bilo teško gurnuti u praznu mrežu – 0:1.

Tri minute kasnije Cibalia je imala najveću priliku u prvom dijelu. Matija Mišić pucao je s 25 metara, Prskalo obranio, a na loptu je natrčao Žderić čiji je udarac glavom otišao preko grede.

I onda je Rijeka u samom smiraju prvog poluvremena otklonila sve dvojbe. U 43. minuti Franko Andrijašević je još jednom demonstrirao zašto je najbolji igrač HNL-a. Andrijašević je odigrao za Vešovića na desnom boku i utrčao u prazan prostor. Vešović je odigrao točnu loptu, a Andrijašević primio loptu prsa i lijepim volejem matirao Matkovića – 0:2.

rijeka cibalija vinkovci 2017 nogomet (1)

I kada se Vučemilović spremao poslati igrače u svlačionicu, Gorgon je potegnuo s 25 metara. Vratar Matković nespretno je reagirao i lopta je završila u mrežu – 0:3.

Cibalia je u drugom poluvremenu pokušala stići barem do počasnog gola, a bliže je golu bila Rijeka. U 54. minuti nitko od suigrača nije iskoristio oštar ubačaj Vešovića. U 79. minuti Čanađija je silovito pucao, vratar Šubarić kratko odbio loptu, ali udarac glavom Gavranovića otišao je preko grede.