[FOTO] Rijeka upisala poraz protiv Lokomotive

Što je naš fotoreporter zabilježio na utakmici pogledajte u velikoj fotogaleriji…

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Lokomotive 1:2 u utakmici četvrtog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela prvi prvenstveni poraz na domaćem travnjaku ove sezone, te drugi ligaški ukupno, a Lokomotiva je stigla do slavlja u Rijeci nakon dugih osam godina. Igrala se sudačka nadoknada kada se Josip Drmić našao u odličnoj situaciji, ali njegov udarac zaustavila je greda. Bila je to zadnja prilika da bijeli izbore bod u utakmici u kojoj su se većinu vremena tražili protiv razigranih lokosa.

Lokomotiva je bolje ušla u utakmicu, ubačaj Kačavende iz slobodnog udarca najavio je da će gosti biti opasni. U 15. minuti Milićević je odlično ubacio, Kačavenda iznenadio Vukčevića i odnio loptu, ali Zlomislić je odlično obranio udarac. I onda je stigao gol. U 16. minuti Milićević je ubacio s lijeve strane, a ubačaj se pretvorio u gol, lopta je od vratnice završila u mreži bijelih – 0:1. Rijeka je bila najopasnija po lijevoj strani u prvom dijelu, ali ubačaji Vukčevića koji su okončani udarcima Abassa i Čerina nisu donijeli rezultata, kao ni dva udarca Murića u dobrim situacijama koji su završili u gostujućem obrambenom bloku.

Lokosi su drugi dio otvorili udarcem Milićevića (55′), a gol je stigao u 58. minuti. U trenutku kada se činilo da je Rijeka spriječila opasnost, Ibrahim je ubacio, a Dabro poentirao – 0:2. Rijeka je u tom trenutku krenula na sve ili ništa, lokosi su vrebali iz kontre. U 79. minuti udarac Kulenovića glavom ispod grede je izvadio Zlomislić. I onda je Rijeka smanjila. Prince i Vukčević pripremili su akciju za ubačaj i novi gol Drmića – 1:2. U samoj završnici Lokomotiva je imala čistu kontru, ali udarac Flocruza i Kulenovića završili su u bloku, dok je u sudačkoj nadoknadi Kulenović promašio stopostotnu priliku. I na kraju svega Rijeka je imala još jednu priliku, ali već spomenuti udarac Drmića spriječila je greda.