FOTO SBK Pešekani: 2. ICO Crossminton Opatija Open – Paula Barković i Alen Baumkirher osvojili Opatiju

Natjecanje punog naziva „2.ICO Crossminton Opatija Open 2018“ okupilo je 38 igrača u pojedinačnoj i 12 igrača u konkurenciji parova. Igrači i igračice iz Slovenije i Hrvatske nadmetali su se u 2 pojedinačne i 1 kategoriji parova za novih 250 bodova za svjetsku rang ljestvicu.

Opatija – Prve se subote u studenom u Sportskoj dvorani Marino Cvetković održao međunarodni crossminton turnir.

Boje domaćina i organizatora SBK Pešekani branilo je čak 12 igrača i to: Gala Zukić, Mateo Šepić, Damir Baković, Luka Cvitan, Denis Povh, Kristijan Lanča, Vedran Ružić, Marin Ružić, Zdravko Škarica, Jasmin Zukić, Vlatko Franović i Damir Barišić.U konkurenciji parova, boje opatijskog kluba branili su: Gala Zukić i Vedran Ružić, Marin Ružić je nastupio u paru s Alenom Baumkirherom iz ŠD Trbovlje dok je Damir Barišić nastupio u paru s Nenadom Krznarom iz SRU Zagorje.

Najzapaženije rezultate od domaćih su igrača ostvarili Gala Zukić, braća Vedran i Marin Ružić te Damir Barišić. Gala Zukić i Vedran Ružić su u konkurenciji parova osvojili treće mjesto dok je Damir Barišić u iznimno jakoj konkurenciji u kategoriji +40 osvojio 5. mjesto. Marin Ružić je u paru s Alenom Baumkirherom osvojio prvo mjesto dok je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio drugo mjesto, predavši finalni meč u trećem setu zbog ozljede. Prvo mjesto i 250 bodova u open je kategoriji osvojila Paula Barković iz CK Zagreb, drugo je mjesto pripalo Marinu Ružiću iz SBK Pešekani dok su treće mjesto podijelili Vedran Ružić iz SBK Pešekani i Nika Miškulin iz HSBT. U kategoriji +40 prvo je mjesto osvojio Alen Baumkirher iz ŠD Trbovlje, drugo je mjesto pripalo klupskom kolegi Bojanu Jermanu dok su treće mjesto podijelili Silvo Vidmar iz ŠD Trbovlje i Damir Ilić iz SBK Sušak.

Turnir je organiziran na visokom nivou te je igračima i članovima njihovih ekipa napravljeno sve kako gostima kako u dvorani, tako i izvan nje ništa ne bi nedostajalo.

Organizatori ovog turnira, Speed badminton klub Pešekani ovim bi se putem želio zahvaliti na pomoći pri organizaciji i realizaciji turnira: Restaurant Bianco & Nero Opatija, Radnik d.d. Opatija, Tiskara Aktuel, Prometal d.o.o., Opatija 21 posebno uslužnom osoblju dvorane Marino Cvetković, medijskom pokrovitelju portalu PodUčkun.net, te našim vrijednim volonterima Ivi Škarica i Vanji Kusturin Zukić.

Pobjednici po kategorijama:

OPEN: Paula Barković                                                                  HRV

+40: Alen Baumkirher                                                                   SLO

OPEN DOUBLES: A. Baumkirher / M. Ružić                            SLO/HRV

2. ICO Crossminton Opatija Open – Paula Barković I Alen Baumkirher Osvojili Opatiju