Opatijski Pešekani natjecateljsku sezonu nastavljaju 6. travnja nastupom na 250 turniru u slovenskom Radeču.

Budimpešta / Ičići – Nastavak sezone donio je proteklog vikenda opatijskim Pešekanima nastup na 5.ISBO Speedminton Hungarian Open-u. Drugi ovogodišnji turnir iz world serije održao se u Budimpešti u organizaciji mađarskog speed badminton saveza te je ugostio 155 igrača i igračica iz 14 zemalja koji su se u 9 kategorija natjecali za svjetske bodove.

SBK Pešekane na ovom su natjecanju predstavljali Zdravko Škarica te Vedran i Marin Ružić koji su se natjecali u najprestižnijoj open kategoriji. Iznimno jak turnir okupio je kremu svjetskog speed badmintona te su okupljeni znatiželjnici mogli pratiti iznimno jake i kvalitetne mečeve u svim kategorijama.

Vedran Ružić i Zdravko Škarica svoje su nastupe završili u skupinama dok je Marin Ružić u 1/16 finala u napetom i teškom dvoboju u tri seta izgubio od talijana Dominika Pernthalera. Natjecanje u open kategoriji završilo je spektakularnim švedskim finalom u tri seta u kojem je Melker Ekberg fantastičnom igrom pobijedio aktualnog svjetskog i europskog prvaka Pera Hjalmarsona. Od ostalih hrvatskih predstavnika valja istaknuti uspjeh predstavnika SBK Zagreb Leona Kokotovića i Tomislava Kučine koji su u U14BOYS kategoriji osvojili prvo odnosno treće mjesto. U U18BOYS kategoriji igrač SBK Sušak Ivor Ilić osvojio je drugo mjesto, a u istoj kategoriji djevojaka prvo je mjesto u napetom finalu osvojila Tea Grofelnik, predstavnica SBK Speeder. U 40+MEN kategoriji prvo je mjesto osvojio Damir Ilić, predstavnik SBK Sušak.