sbk_pesekani_final_2013

Iza opatijskih je Pešekana prilično naporna, ali i uspješna godina koja je završena prošle subote u Ptuju. Iduću će godinu Pešekani započeti nastupom na jakom međunarodnom turniru iz Speedminton World serije koji će se posljednjeg vikenda u siječnju održati u slovenskom Podčetrtku.

Ičići – Protekle se subote u dvorani Campus u slovenskom Ptuju održalo drugo izdanje turnira ISBO Speedminton Ptuj Open 2013.

Međunarodni je turnir okupio 51 igrača i igračicu iz Slovenije, Mađarske i Hrvatske koji su se natjecali u 6 pojedinačnih i dvije konkurencije parova.Opatijski klub, SBK Pešekane na ovom su turniru predstavljali Damir Barišić, Vlatko Franović i Marin Ružić. Barišić i Franović nastupili su u muškoj + 40 kategoriji dok je Marin Ružić nastupio u open kategoriji. Najzapaženiji Pešekan u Ptuju je bio Damir Barišić koji je u pojedinačnoj konkurenciji kategorije +40 zauzeo treće mjesto i osvojio brončanu medalju.

U istoj kategoriji Vlatko Franović osvojio je 5. mjesto. U konkurenciji parova Barišić i Franović zapeli su u ¼ finalu. Marin Ružić u open kategoriji osvojio je 5. mjesto dok je u konkurenciji parova, nastupivši sa Ninom Lipušček također zauzeo 5. mjesto . Pobjedu je u najprestižnijoj open singles kategoriji odnio predstavnik Slovenije i SBK Radeče Robi Titovšek koji je u finalu bio bolji od sunarodnjaka Same Lipuščeka. Uz opatijske Pešekane, hrvatski su speed badminton na ovom turniru predstavljali igrači i igračice SBK Zagreb i SBK Speeder.