SBK Pešekani u Sloveniji

Nove medalje za Pešekane osvojili su Mateo Šepić pobjedom u U14M kategoriji te par Gala Zukić/Jasmin Zukić koji je u konkurenciji mješovitih parova osvojio 3. mjesto. Foto galeriju s natjecanja pogledajte na ovom linku

Ičići – SBK Pešekani novu su 2015. godinu otvorili nastupom na turniru iz masters serije koji se tradicionalno održava u slovenskom Podčetrtku, posljednjeg vikenda u siječnju. Turnir službenog naziva ISBO Speedminton Slovenian Open 2015 okupio je 89 natjecatelja iz 6 zemalja koji su se u 9 pojedinačnih i 2 kategorije parova nadmetali za svjetske speed badminton bodove.

Mateo Šepić

Mateo Šepić

Boje Speed badminton kluba Pešekani branili su Gala Zukić u U14F kategoriji, Mateo Šepić u U14M kategoriji, Iva Škarica u women kategoriji, Vlatko Franović, Damir Barišić i Jasmin Zukić u +40 kategoriji te Zdravko Škarica, Vedran Ružić i Marin Ružić u open kategoriji. Također u konkurenciji parova nastupili su parovi Škarica/Škarica i Zukić/Zukić u kategoriji mješanih parova te Barišić/Franović i Ružić/Ružić u otvorenoj kategoriji parova. Nove medalje za Pešekane osvojili su Mateo Šepić pobjedom u U14M kategoriji te par Gala Zukić/Jasmin Zukić koji je u konkurenciji mješovitih parova osvojio 3. mjesto. Od ostalih Pešekana valja izdvojiti nastup Vedrana Ružića koji je u open kategoriji stigao do 1/8 finala gdje je od njega bio bolji 20. igrač svijeta Slovenac Matjaž Šušteršič. Ostali predstavnici Pešekana svoje su nastupe okončali u skupinama.

Gala i Jasmin Zukić

U naprestižnijoj open kategoriji pobjedu je odnio slovenac Samo Lipušček koji je u finalu pobijedio predstavnika Mađarske Gergelya Racza. U ženskoj je kategoriji pobjedu odnijela domaća igračica Jasmina Keber dok je u muškoj +40 kategoriji turnir i 500 bodova za svjetsku speed badminon ljestvicu osvojio poljak Grzegorz Chmielewski.

Pešekani nastavljaju sezonu 28. veljače kada će nastupiti na petom izdanju ISBO Zagreb Open-a koji će se u organizaciji SBK Zagreb održati u dvorani OŠ Kajzerica.