sbk_pesekani_gala_zukic_2016_srebro_01

Zvijezda Pešekana ovoga je puta bila Gala Zukić koja je u kategoriji djevojčica do 14 godina osvojila drugo mjesto izgubivši samo od prve igračice svijeta, predstavnice Mauricijusa Sendille Mourat. Nekoliko fotografija s turnira možete pogledati na ovom linku

Ičići – Posljednjeg vikenda u svibnju i prvog u lipnju održana su dva najjača crossminton turnira ove godine. 28. i 29. svibnja u tenis paviljonu zagrebačkog velesajma održan je turnir službenog naziva: „9th ICO Speedminton Croatian Open 2016“. Iako je turnir trebao nositi 1000 bodova, zbog manjeg broja prijavljenih igrača turnir je na kraju bio vrijedan 500 bodova. 79 igrača iz 8 zemalja borilo se za svjetske bodove u 9 pojedinačnih i dvije kategorije parova.

sbk_pesekani_gala_zukic_2016_srebro_1_01

SBK Pešekane na ovom je turniru predstavljalo 6 igrača i to: Gala Zukić u U14F, Vedran Ružić, Kristijan Lanča i Marin Ružić u OPEN, te Vlatko Franović i Damir Barišić u kategoriji +40. Zvijezda Pešekana ovoga je puta bila Gala Zukić koja je u kategoriji djevojčica do 14 godina osvojila drugo mjesto izgubivši samo od prve igračice svijeta, predstavnice Mauricijusa Sendille Mourat.

Ostali Pešekani svoje su nastupe završili u grupnim fazama natjecanja. Na ovom turniru prvi je nastup na službenim ICO natjecanjima zabilježio Kristijan Lanča koji je hrabrom igrom u teškoj grupi ostao na korak do plasmana u knock out fazu natjecanja.

U najprestižnijoj open kategoriji turnir je osvojio nijemac Soonke Katz koji je u finalu bio bolji od sunarodnjaka Patricka Schusselera. U ženskoj open kategoriji pobjedu je odnijela slovenka Jasmina Keber. Od ostalih hrvatskih predstavnika treba istaknuti prvo mjesto Marka Jerkovića u U14B kategoriji te također prvo mjesto Damira Ilića u kategoriji +40.

Već sljedećeg vikenda na rasporedu je bio turnir u Budimpešti. Najjači turnir ove godine službenog naziva ”8th ICO Hungarian Open“ okupio je 127 igrača iz 15 zemalja koji su se u 11 pojedinačnih i dvije kategorije parova nadmetali za nove svjetske bodove. Turnir se održao na otvorenom, na terenima BMTE tenis centra u Budimpešti.

sbk_pesekani_gala_zukic_2016_srebro_2_01

Pešekani koji su nastupili na ovom turniru bili su: Gala Zukić u U14F, Vedran Ružić u OPEN te Damir Barišić u kategoriji +40. Kao i tjedan prije prva violina Pešekana bila je Gala Zukić koja u svojoj kategoriji osvojila izvrsno drugo mjesto. Kao i u Zagrebu u finalu je od nje bila bolja Sendilla Mourat iz Mauricijusa. Ovoga je puta Gala bila puno bliže prvoj igračici svijeta te je finalni meč odlučen nakon duge i teške borbe u 3 seta. Odlični Galini rezultati ove godine dobra su najava skorašnjeg nastupa na Europskom prvenstvu koje će se početkom srpnja održati u francuskom Brestu.

Ostali Pešekani svoje su nastupe okončali u grupnoj fazi natjecanja. Pobjedu u open kategoriji osvojio je Myhailo Mandryk iz Ukrajine koji je u finalu bio bolji od Melkera Ekberga, predstavnika Švedske. U ženskoj open kategoriji pobjedu je u napetom finalu odnijela Jasmina Keber iz Slovenije koja je bila bolja od domaće igračice Agnes Darnyk.

Od ostalih hrvatskih predstavnika valja izdvojiti drugo mjesto Marka Jerkovića u U14B kategoriji te treća mjesta Damira Ilića i Borne Petaka u +40 odnosno U18B kategoriji.

Sljedeći nastup Pešekani imaju 18 lipnja kada je na rasporedu 250 turnir u slovenskom Radeču. Nekoliko fotografija s turnira možete pogledati na ovom linku