sbk pesekani zagreb ozujak 2017 (3)

Najbolje rezultate ovoga su puta polučili Mateo Šepić, Jasmin Zukić i Gala Zukić. Mateo Šepić osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji mladića do 18 godina dok je Jasmin Zukić bio najbolji u kategoriji igrača iznad 40 godina. Nekoliko fotografija s natjecanja pogledajte na ovom linku

sbk pesekani zagreb ozujak 2017 (2)

Ičići / Zagreb – Prvi turnir za SBK Pešekane u novoj 2017. godini održao se protekle subote u Zagrebu. Turnir službenog naziva „6.ICO Crossminton Sunčana staza Zagreb open 2017“ okupio je 52 igrača iz Mađarske, Slovenije, Švicarske i Hrvatske koji su se u 7 pojedinačnih i dvije kategorije parova nadmetali za nove svjetske bodove. Ovaj turnir jačine 250 organizirao je Crossminton klub Zagreb a održao se u velikoj dvorani Kineziološkog fakulteta u Zagrebu.

Osmeročlanu ekipu SBK Pešekana činili su: Gala Zukić, Mateo Šepić, Kristijan Lanča, Luka Cvitan, Vedran i Marin Ružić, Jasmin Zukić i Damir Barišić. Najbolje rezultate ovoga su puta polučili Mateo Šepić, Jasmin Zukić i Gala Zukić. Mateo Šepić osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji mladića do 18 godina dok je Jasmin Zukić bio najbolji u kategoriji igrača iznad 40 godina.

sbk pesekani zagreb ozujak 2017 (1)

Gala Zukić je ovoga puta nastupila u otvorenoj ženskoj konkurenciji i pritom osvojila izvanredno treće mjesto. Gala je kao najmlađa igračica u kategoriji prikazala odličnu igru, te je u napetom polufinalu protiv favorizirane domaće igračice Zrinke Jagečić zamalo ostala bez finala. Ovaj rezultat potvrda je Galine kvalitete i kvalitetnog i upornog rada na treninzima, te će u nastavku sezone biti još puno odličnih igara i rezultata. U kategoriji juniorskih parova Gala Zukići i Mateo Šepić osvojili su prvo mjesto i zlatnu medalju. Posljednju medalju za Pešekane, onu brončanoga sjaja osvojio je Damir Barišić u kategoriji igrača iznad 40 godina. Ostali Pešekani svoje su nastupe okončali u grupnoj fazi natjecanja.

Prvo mjesto u najprestižnijoj open kategoriji odnio je Dasen Jardas iz SBT Sušak, dok je prvo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila predstavnica Slovenije Danaja Knez. Sljedeći nastup Pešekani će zabilježiti 18. i 19. ožujka kada je na rasporedu jaki međunarodni turnir u Sloveniji, točnije u Laškom.