nk rijeka nk osijek rujevica 2017 (5)

Rijeka je lomila Osijek sve do posljednjih trenutaka kada je Marko Vešović u 90. minuti izborio najstrožu kaznu koju je realizirao Franko Andrijašević – 2:0. Veliku fotogaleriju s Rujevice pogledajte na ovom linku….

nk rijeka nk osijek rujevica 2017 (7)

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 2:0 u utakmici 30. kola MAXtv Prve lige i tako povećali prednost na vrhu ljestvice na osam bodova ispred Dinama.

Rijeka je Osijek načela u 11. minuti. Nakon ubačaja Bezjak je pucao glavom, a lopta je u ruku pogodila Matasa. Bezjak je preuzeo odgovornost i matirao Malenicu – 1:0.

Rijeka je odlučno ušla u utakmicu, Gavranović je dvaput odlično pucao glavom (3′, 6′), ali nije bilo preciznosti kao ni u četvrtoj minuti kada je potegnuo s 18 metara.

nk rijeka nk osijek rujevica 2017 (1)

Na drugoj strani Osijek je imao priliku u 15. minuti kada se Boban izborio za udarac na rubu kaznenog prostora, ali pokušaj je otišao iznad grede.

Rijeka je uzvratila udarcima Mišića (22′) i Vešovića (26′). Nova velika prilika stigla je u 31. minuti. Zuta je sjajno proigrao za Bezjaka koji je loptu proslijedio do Gavranovića. Uslijedio je sjajan udarac napadača Rijeke, ali ovoga puta ispriječila se greda.

Tri minute kasnije Bezjak je sjajno gurnuo loptu za Gavranovića, ali novi pokušaj završio je ponovo pored vratnice. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Ejupi je zaradio drugi žuti karton i Osijek je drugi dio igrao s igračem manje.

nk rijeka nk osijek rujevica 2017 (6)

Rijeka je napadački otvorila i nastavak utakmice. Iz nekoliko prilika najbolja je bila ona Andrijaševića nakon proigravanja Gavranovića, ali Malenica je iz dvoboja izašao kao pobjednik. Uslijedili su pokušaji Ristovskog, Gavranovića iz slobodnog udarca, te Andrijaševića nakon pogreške obrane Osijeka.

U 74. minuti, samo desetak sekundi nakon što je ušao u igru, Matic Črnic se sjurio prema golu Osijeka, ali nije dobro pucao u izglednoj situaciji.

Rijeka je tako na kraju upisala važnu pobjedu za veliko slavlje na Rujevici! Veliku fotogaleriju s Rujevice pogledajte na ovom linku….