2. Rally Kumrovec 2012, dužinom je vrlo kratak, ali tehnički jedan od najtežih i najzahtjevnijih rally-a. Prije samog početka bilo je teško išta prognozirati.
Veprinac / Kumrovec – Na 2. rally-u Kumrovec što se ove subote vozio u okolici Kumrovca pobjedu je odnio Mađar Janos Szilagyi, samo 20 sekundi ispred Nike Pulića (MRC Sport) i Saše Bittermana (AK Opatija motorsport), dok su treće mjesto zauzeli Juraj Šebalj i Toni Klinc (AKK Sveta Nedjelja).
Davor Mihelić i Mateo Butorac (oba iz AK Opatija motorsporta) u Citroenu C2R2 oduševili su 1. mjestom u klasi 3, tj. 6. mjestom u generalnom poretku.

– 2. Rally Kumrovec 2012, dužinom je vrlo kratak, ali tehnički jedan od najtežih i najzahtjevnijih rally-a. Prije samog početka bilo je teško išta prognozirati. Nakon završenog prvog brzinskog ispita ‘Kumrovec 1’ vidjeli smo da su se zimske pripreme isplatile te da konkuriramo za 1. mjesto u klasi 3 kao i za visok plasman u ukupnom poretku. Borbom do samog kraja rally-a uspjeli smo osvojiti prvo mjesto klase 3 kao i 6 mjesto u ukupnom poretku, kazali su članovi posade Mihelić – Butorac.
Saša Bitterman je u svom prvom nastupu sa višestrukim prvakom Hrvatske Nikom Pulićem osvojio drugo mjesto generalnog poretka. Nažalost, posada Tomas Hrvatin (AK MRC Sport)/Damir Kuzmić (AK Opatija motorsport) odustali su na drugom brzincu zbog kvara na vozilu, a Viliam Prodan (AK Buzet autosport) i Zdravko Draženović (AK Opatija motorsport) svoj su nastup u Citroenu C2R2 MAX završili na petom brzincu zbog teškog izlijetanja.
Za neke vozače slijedi dvadesetak dana odmora, za druge isto toliko napornog rada na automobilima, jer već 27. i 28. travnja nas očekuju nove doze adrenalina, kada je na rasporedu 38. Zagreb Delta Rally 2012.

Službene rezultate možete pogledati na ovom linku.